Отборът на ЦСКА постигна прагматична победа с 2:0 над Литекс на стадион „Българска армия“ в София. Головете за „червените“ реализираха капитанът Александър Тунчев и Еденилсон Бергонси две минути преди края. Попадението на бразилеца бе рядко красиво, като със сигурност попада сред фаворитите за гол на сезона в шампионата.

С поредния си успех, момчетата на Стойчо Младенов събраха актив от 19 точки и отново дръпнаха със седем на шампиона Лудогорец. „Армейците“ все още нямат допуснат гол в домакински мач от началото на сезона. В следващия си двубой ЦСКА се изправя срещу вечния съперник Левски, който днес направи 1:1 като гост на Локомотив Пловдив.

Двубоят започна с домакински натиск на ЦСКА, който още в началните минути изпълни няколко корнера пред вратата на гостите, но без особен успех. Първата добра възможност за „червените“ дойде в 8-ата минута, когато Тони Силва стреля опасно от границата на наказателното поле, но Баривиейра със сетни усилия изби.

Едва в 13-ата минута Литекс стигна до първия си ъглов удар пред Якуб Дивиш, след който обаче футболистите на ловчанлии не успяха да затруднят домакинския страж. Няколко минути по-късно Тони Силва и Серджиу Буш организираха бърза атака по-дясното крило, но румънецът бе затворен и успя да спечели само ъглов удар. След неговото изпълнение Жуан Фелипе получи топката на границата на наказателното поле и стреля много опасно под гредата, но отново Баривиейра бе на мястото си и изби в нов ъглов удар.

Този път футболистите на Стойчо Младенов избраха различен подход, който се оказа успешен. След късно изпълнение на корнера, Луис Соарес центрира прецизно в малкия пеналт, където връхлитащия Александър Тунчев с глава простреля стража на гостите за 1:0.

ЦСКА продължи да играе по-агресивно и да създава по-опасните и интересни положения в мача. Жуан Фелипе и Маркиньос имаха отлични възможности, но Баривиейра показа класа.

Футболистите на Литекс трудно организираха опасни атаки към вратата на домакините, като най-чистото положение в полза на гостите бе създадено от Джордан в последната минута на първото полувреме.

Нападателят проби между двама бранители на ЦСКА фронтално срещу вратата и след като се освободи от опеката им, стреля покрай левия страничен стълб. Домакините имаха претенции за игра с ръка на нападателя, но те не бяха уважени от главния рефер Никола Попов.

Второто полувреме не започна в особено високо темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена, а двата тима изчакваха противника да сбърка. Второто полувреме не започна в особено високо темпо, като играта се водеше предимно в центъра на терена, а двата тима изчакваха противника да сбърка. Най-интересното се случи две минути преди края, когато появилият се като резерва Еденилсон Бергонси вкара фамозен гол. Бразилецът се разписа с изключителен удар от близо 35 метра. Дефанзивният полузащитник получи топката малко след централната линия, напредна леко и с мощен с левия крак остави безпомощен Баривиейра. Преди да се оплете в мрежата, топката срещна напречната греда на вратата.

ЦСКА – ЛИТЕКС 2:0

1:0 Тунчев 17', 2:0 Бергонси 88'