Отборът на Лудогорец продължи с терора си над на ЦСКА. Шампионите записаха пети успех над „червените“ за първенство, побеждавайки с 2:0 в дербито от 5-ия кръг на А група. До този момент столичани могат да се похвалят едва с две равенства срещу разградчани.

Лудогорец надделя над своя противник с лекота, въпреки че наставникът на „орлите“ Георги Дерменджиев заложи на доста експериментален състав, пускайки в игра предимно резервни състезатели предвид предстоящия плейофен сблъсък срещу Стяуа в Шампионската лига.

В сравнение с мачовете срещу Партизан и Ботев Пловдив за Суперкупата на България, в отбора на Лудогорец отсъстваха играчи като Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Моци, Станислав Дяков, Христо Златински, Михаил Александорв, Марселиньо и Роман Безяк. В същото време за гостите от София официален дебют направи Тончи Кукоч, който пристигна на „Българска армия“ преди дни от италианския Бреша.

След равностойни първи няколко минути, отборът на ЦСКА стигна до първата чиста ситуация в мача. Тя дойде след изпълнение на корнер в 12-ата минута, когато Маркиньос центрира, а оставеният непокрит Александър Тунчев имаше възможност да стреля с глава. Вратарят на домакините Чворович обаче действа блестящо и акробатично изби в нов ъглов удар.

В19-ата минута домакините също имаха своя шанс. След центриране от пряк свободен удар, топката тупна пред Дивиш, след което се отклони в гърдите му и попадна в негов съотборник. Бранителят на „червените“ върна коженото кълбо отново към вратаря, който въпреки напрежението успя да изчисти с крак и не позволи на футболист в зелено да отправи удар.

Шампионите успяха да вземат преднина в резултата без да имат сериозен териториален превес. След атака отдясно, Шоко получи топката, напредна добре между футболистите на „червените“ и центрира ниско към намиращия се в наказателното поле Върджил Мисиджан. Централният бранител на гостите Апостол Попов сгреши фатално, след като не успя да изчисти топката, а дебнещият зад него Мисиджан я насочи точно във вратата на Дивиш.

Веднага след гола футболистите на ЦСКА започнаха да действат малко по-активно, но въпреки това така и не съумяха да стигнат до чиста ситуация с изключение на няколко далечни удара, които Чворович отрази.

Втората част започна по отличен начин за домакините, който само пет минути след подновяването на играта удвоиха преднината си. След атака по лявото крило Вандерсон получи топката, върна към Мисиджан, който центрира прецизно на главата на Юнес Хамза, а нападателят не сгреши от близко разстояние.

Стойчо Младенов се опита да реагира мигновено, правейки две смени, като в игра влязоха Рибейро и Тони Силва. В 73-ата минута след изпълнение на корнер и удар на Александър Тунчев спря в гредата.

ЛУДОГОРЕЦ – ЦСКА 2:0

1:0 Мисиджан 30', 2:0 Хамза 51'

„Лудогорец Арена“, Разград

Лудогорец: 91.Иван Чворович, 55.Георги Терзиев, 15.Александър Александров, 20.Шоко, 25.Йордан Минев, 88.Вандерсон, 12.Абел Анисе, 8.Фабио Ешпиньо, 93.Върджил Мисиджан, 17.Даниел Абало, 99.Юнес Хамза

Резерви: 21.Владислав Стоянов, 19.Александър Василев, 5.Александър Барт, 18.Светослав Дяков, 10.Себастиан Ернандес, 11.Жуниор Кишада, 7.Михаил Александров

Старши треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: 33.Якуб Дивиш, 77.Тончи Кукоч, 14.Валентин Илиев, 19.Апостол Попов, 3.Александър Тунчев, 28.Маркиньос, 8.Борис Галчев, 4.Стивън Сънди, 11.Неманя Милисавлиевич, 17.Серджиу Буш, 20.Луис Сoарес

Резерви: 99.Стоян Колев, 31.Кристиан Супусепа, 70.Жоан Фелипе Рибейро, 34.Денис Причиненко, 71.Антон Карачанаков, 7.Тони Силва, 13.Орелен Жоаким

Старши треньор: Стойчо Младенов