Отборът на Зимнбру ще бъде съперник на ЦСКА във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Молдовците се наложиха с 2:0 над македонския Шкендия, за който се състезават Йордан Милиев и Мартин Кавдански. В първия двубой тимът от югозападната ни съседка победи с 1:2, но това не стигна на Милиев и компания за класиране напред.

Бившият бранител на Левски изигра цял мач за Шкендия, а Мартин Кавдански замени Мурати 4 минути преди края на редовните 90 минути.

Срещата започна добре за Зимбру, който поведе още в 6-ата минута след попадение на Жан-Мари Амани, а опитите на гостите за обрат не сполучиха.

Преднината на молдовци бе удвоена три минути преди края, когато Алекс Пашченко получи добро подаване и покачи на 2:0, а така оформи и крайния резултат.

Шкендия не успя да завърши мача в пълен състав, след като Усени бе изгонен с втори жълт картон в 91-ата минута.

Първият мач между ЦСКА и Зимбру е на 17-и юли в София, а реваншът е на 24-и юли в Кишинев.