ЦСКА мина успешно през Плевен, където отстрани втородивизионния Спартак с 2:0 в осминафинал за Купата на България. Преслав Йорданов вкара и двата гола в 24-ата и 85-ата минута.

Така „армейците“ вече имат пред себе си в турнира майсторите от елита на българския футбол, някой от които вероятно ще се падне за съперник на „червените“ на четвъртфиналите.

Първата голова възможност се откри пред ЦСКА в 13-ата минута. Тогава Момчил Цветанов изпрати полувисока топка към Преслав Йорданов, централният нападател я засече, но не не можа да намери вратата.

При повторната идентична ситуация обаче юношата на спартаклии Преслав Йорданов наказа своя бивш тим за 0:1. Кирил Динчев центрира отдясно и Преслав Йорданов засече топката във вратата на Спартак. Йорданов не се зарадва на попадението си заради факта, че произлиза от школата на плевенчани.

В 34-ата минута Преслав Йорданов падна в наказателното поле, но нямаше основание да се свири дузпа за ЦСКА.

Момчил Цветанов прояви своята находчивост и стреля опасно, но правото в ръцете на вратаря на плевенчани.

Спартак опита да отвърне с два далечни изстрела, при първия от които вратарят на ЦСКА Анатоли Господинов имаше затруднения да избие в корнер.

През второто полувреме отново първата добра ситуация се разкри пред ЦСКА, но Преслав Йорданов реши да комбинира са Момчил Цветанов, вместо да стреля и сгреши.

Спартак Пл обаче започна все повече да затруднява „червената“ защита, а нападателите на домакините да стигат до изгодни позиции. Васил Шопов можеше да изскочи в чудесна позиция срещу вратаря, ако не бе повален от Кирил Динчев. Играчът на ЦСКА обаче не бе последен в защитата и затова картонът бе жълт.

В 70-ата минута при едно центриране пред вратата на Спартак изпрати топката върху напречната греда на вратата на Спартак. но без реална опасност за домакините. ЦСКА обаче продължи на свой ред да търси решителен втори гол, а в 74-ата минута Самир Аясс предпочете да потърси Преслав Йорданов, но топката не стигна до нападателя.

Преслав Йорданов обаче сякаш бе орисан да отбележи и нов гол. И той го вкара в 85-ата минута, за да затвърди победата на „червените“ с 2:0 и класирането им на четвъртфиналите.

СПАРТАК ПЛ - ЦСКА 0:2

0:1 Преслав Йорданов 24

0:2 Преслав Йорданов 85

СПАРТАК ПЛ: 94 Пламен Орлинов, 2 Пламен Тенев, 3 Станислав Георгиев, 5 Кристиян Григоров, 11 Христо Кирев, 15 Тихомир Тодоров, 17 Антони Иванов, 6 Цветомир Тодоров, 8 Богомил Христов /68-Николай Ботев/, 10 Васил Шопов-кап. 9 Стефан Христов /1 Димитър Пантев, 4 Георги Пейчев, 13 Жюлиен Бенков, 18 Николай Ботев, 16 Иван Дянков, 14 Преслав Антонов, 12 Живко Господинов/ Старши треньор - Роберт Петров.
ЦСКА: 1 Анатоли Господинов, 3 Кирил Динчев, 4 Божидар Чорбаджийски, 6 Александър Бранеков, 8 Борис Галчев-кап /Иво Иванов-90+1/, 77 Момчил Цветанов, 13 Йордан Йорданов, Самир Аясс, 17 Милен Кикарин /80-Владислав Узунов/, 9 Преслав Йорданов, 22 Николай Цветков /12 Стоян Колев, 5 Иво Иванов, 16 Петър Витанов, 23 Владислав Узунов, 24 Костадин Хазуров, 11 Павел Головодов, 21 Виктор Райчев/ Старши треньор - Христо Янев