Отборът на ЦСКА-София записа втори пореден успех при новия си наставник Стамен Белчев. В мач от 17-ия кръг на Първа лига „червените“ се наложиха с 2:0 над гостуващия Пирин Благоевград. Головете за успеха бяха дело на Преслав Йорданов и резервата Милчо Ангелов.

При дебюта на Белчев начело на ЦСКА, „армейците“ победиха със същия резултат при визитата си на Нефтохимик в Бургас в предишния кръг.

Най-интересните моменти от мача ЦСКА – Пирин

Двубоят на стадион „Българска армия“ започна добре за домакините, които успяха да вземат ранна преднина в резултата без да осъществяват сериозен натиск, дори напротив. Футболистите на Пирин бяха тези, които първи отправиха удар по посока на една от двете врати. Ндуе Муйеци пробва късмета си с далечен изстрел в 8-ата минута, но топката мина встрани от вратата.

В 12-ата минута ЦСКА откри резултата. При първия си корнер в мача, Кирил Десподов центрира в наказателното поле, където Рафа Перес стреля с глава, но Красимир Костов успя да отрази. Отбитата топка обаче попадна на крака на Преслав Йорданов, който от два метра нямаше как да сгреши – 1:0!

Малко след попадението за домакините, наставникът на ЦСКА Стамен Белчев трябваше да извърши принудителна смяна. Арсенио Нунеш получи травма и отстъпи мястото си на Кристиан Малинов.

В 22-ата минута Тони Тасев проби добре по дясното крило и центрира остро в наказателното поле, но Дани Младенов не успя да стигне до топката и да засече подаването.

След половин час игра домакините можеха да вкарат нов гол, макар и малко случайно, но този път късметът покри гостите. Антон Неделяков нахлу по лявото крило и пробва центриране, при което топката рикошира в Тони Тасев и „кацна“ на напречната греда на вратата на Краси Костов.

Шест минути пред почивката ЦСКА пропиля и най-чистото си положение през първата част. Кирил Десподов центрира много добре от свободен удар, капитанът Чорбаджийски успя да стреля с глава, но прати топката над вратата.

В 44-ата минута Десподов получи в наказателното поле, където пробва комбинация с Йорданов, но нападателят се засуети и не успя да овладее, позволявайки на защитата на гостите да изчисти топката.

През втората част домакините бяха далеч по-активния тим на терена и съвсем заслужено стигнаха до нов гол, макар и той да падна едва в продължението на двубоя.

Първият реален шанс за домакините през вторите 45 минути дойде десет минути след подновяването на играта, когато ЦСКА стигна до непряк свободен удар. След комбинация пред наказателното поле на Пирин, Станислав Манолев стреля силно, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

В 61-ата минута Густаво Кулма имаше шанса да стреля от удобна позиция, но ударът му не се получи и топката не застраши Краси Костов, който улови.

Последваха добри ситуации за Кирил Десподов и Преслав Йораднов, но и този път късметът покри гостите.

В 71-ата минута дойде и най-чистата ситуация за „червените“ през втората част. След отлична комбинация между Густава Кулма и Диого Виана отляво, топката бе центрирана към Йорданов в малкия пеналт, нападателят стреля, но покрай вратата.

В крайна сметка домакините стигнаха до втори гол в продължението на мача, когато резервата Милчо Ангелов се разписа от близко разстояние. Диого Виана преодоля двама бранители на Пирин и комбинира към Станислав Манолев, който пък прати топката на крака на Ангелов, който с лекота реализира и оформи крайния резултат в мача.

През втората част футболистите на Пирин почти не успяха да затруднят вратата на домакините и логично си тръгнаха от „Българска армия“ без спечелена точка.

След успеха си днес ЦСКА се завърна на третото място с актив от 31 точки, докато Пирин е 9-ти с 18.

ЦСКА - Пирин 2:0

1:0 Преслав Йорданов 12', 2:0 Милчо Ангелов 93'

Стартови състави:

ЦСКА: 12Георги Китанов. 3Антон Недялков, 5.Рафаел Перес, 4.Божидар Чорбаджийски, 11.Станислав Манолев, 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 19.Кирил Десподов, 9.Преслав Йорданов

Пирин: 76.Красимир Костов, 4.Кристиян Кощрна, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 6.Орлин Старокин, 27.Костадин Ничев, 10.Ндуе Муйеци, 7.Тони Тасев, 11.Даниел Младенов, 19.Станислав Костов