ЦСКА победи с 2:0 най-близкия си подгласник в класирането Витоша Бистрица. Отложеният от 28-ия кръг мач се игра на стадион „Локомотив“, като домакин се водеше тимът от Бистрица. Двубоят бе своего рода генерална репетиция за „червените“ преди финала за Купата срещу Монтана.

През първото полувреме нямаше много положения за гол и то завърши 0:0.

В началото на втората част ЦСКА натисна и така се стигна до единствения гол в мача. Вкара след разбъркване в 48-ата минута Станислав Маламов.

В 55-ата Витоша можеше да изравни, но вратарят Анатоли Господинов парира удара отблизо на Панталеев.

Две минути преди последния съдийски сигнал Самир Аясс реализира втория гол за райното 2:0 ЦСКА.

Така ЦСКА набра 91 точки в класирането, постигнати от 30 победи и само едно равенство. Головата разлика на „армейците“ е 140:9. Витоша е втори с 18 точки по-малко.

На 24 май ЦСКА играе финала за Купата на България срещу Монтана, а последният шампионатен мач за тима е срещу Миньор в София на 29 май.

Витоша - ЦСКА

източник: LAP.bg, Илиан Телкеджиев

Проследихме мача по минути:

ВИТОША - ЦСКА 0:2

0:1 Станислав Маламов 48, 0:2 Самир Аясс 88

6 - Витоша създаде първата добра ситуация в мача. Кочилов стреля отдалеч, вратарят на ЦСКА Господинов изпусна топката, но после успя да я улови.

30 - Силен изстрел на Цветков, при който топката рикошира в крака на бранител на Витоша, но вратарят Иванов не намесва успешно и спасява, избивайки в корнер.

35 - Галчев обстрелва от фаул вратата на Витоша, но топката минава покрай страничния стълб.

45 - Край на първото полувреме - 0:0.

46 - Начало на второто полувреме.

48 - Гол за ЦСКА - 0:1! Станислав Маламов открива резултата в полза на "червените". Натискът на ЦСКА в началото на полувреме донесе гол след разбъркване в пеналта на Витоша.

55 - Панталеев от тима на Витоша за малко не изравнява. Силният му удар бе спасен от вратаря Господинов.

88 - Гол за ЦСКА - 0:2! Самир Аясс бележи второто попадение за "червените".

90 - Край на мача - 2:0 за ЦСКА!

Витоша Бистрица: Иванов, Величков /46-Петров/, Кочилов, Садула, Панталеев /57-Костадинов/, Гьонов, Андонов, Христозов, Воденичаров /70-Георгиев/, Узунов, Върбанов;

ЦСКА: Анатоли Господинов, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов, Милен Кикарин, Йордан Йорданов, Борис Галчев-капитан /71-Петър Витанов/, Николай Цветков /60-Момчил Цветанов/, Станислав Маламов, Александър Александров /46-Самир Аясс/, Костадин Хазуров

Резерви: Стоян Колев, Николай Дичев, Васил Попов, Петър Витанов, Самир Аясс, Момчил Цветанов, Преслав Йорданов.