ЦСКА приключи кампанията си в Югозапазната В група с поредната гръмка победа. В мач от последния 34-и кръг „червените“ разбиха с 6:1 на стадион „Славия“ гостуващия Миньор Перник. Мачът имаше още по-специално значение за „армейците“, тъй като бе последен за вратаря Стоян Колев. 40-годишният ветеран по този повод изведе тима с капитанската лента, а преди началото на срещата получи специален плакет.

Два гола за ЦСКА релизира Николай Цветков-Демона, а останалите бяха дело на Йордан Йорданов, Николай Дичев, Костадин Хазуров и Марио Йорданов. За гостите от Перник точен в края на мача беше Мирослав Тодоров.

В столицата „армейците“ са показвали и по-динамични начални минути, ала това не им попречи да вземат ранна преднина. Точно както във финала за Купата срещу Монтана изпълнение на ъглов удар се оказа ключът към първото попадение. В 14-ата минута Николай Цветков заложи топката край флагчето отдясно по атаката и центрира пред вратарското поле. Там бранителите в жълто-черни екипи позволиха на Николай Дичев да връхлети от втора позиция и с глава дошлият от Банско футболист промуши кълбото между краката на вратаря Даниел Леонтиев.

Последваха нови сравнително кротки 15-ина минути, в които ЦСКА диктуваше инициативата, след което два бързи гола от преки свободни удари сринаха увереността на противника. Първо в 32-ата минута Йордан Йорданов убеди Цветков да му отстъпи изпълнението на фаул от около 26 метра по диагонала. Опорният халф заложи на силен шут, при който и стената леко се разцепи, за да пропусне топката. Тя тупна малко пред голлинията и така Леонтиев нямаше как да я избие – 2:0.

Две минути по-късно Цветков сам си изпроси фаул в дъгата и този път нямаше съмнение, че той ще изпълнява. Халфът го стори с майсторски фалцов удар в до лявата греда, който отново не остави кой знае какви шансове на Леонтиев – 3:0.

Почти веднага след третото попадение Момчил Цветанов направи пропуск от непосредствена близост, търкулвайки топката в аут покрай левия стълб. В 38-ата пък бившият играч на Литекс отклони с глава центриране на Динчев от фланга и по този начин прехвърли вратаря на Миньор. Топката премина успоредно на голлинията, преди от много труден ъгъл Хазуров да разтресе дясната греда. Четири минути преди паузата Александър Александров нанесе свиреп шут малко вдясно от дъгата, който влиташе в близкия горен ъгъл, ако не бе намесата на Леонтиев.

Второто полувреме стартира с бърз гол за „червените“. В 52-ата минута Йордан Йорданов опита да намери Александър Александров пред наказателното поле, а крилото пропусна за Цветков. Халфът овладя около дъгата и веднага стреля прецизно по тревата, за да вкара в долния ляв ъгъл – 4:0.

Петият гол също не закъсня. В 61-ата резервата Айкут Рамадан впечатли с усилията си да отнеме топката в половината на Миньор. Младокът след това с изящен финт литна пазача си и тръгна напред, след което изведе Хазуров между централните бранители. Останал сам срещу Леонтиев опитният таран го преодоля с мощен шут до десния стълб – 5:0.

Десет минути по-късно разгромът за перничани придоби още по-катастрофални размери. Рамадан подхвана акцията и с диагонален пас намери Цветков пред наказателното поле. Макар и с гръб към вратата, халфът продължи технично за друга резерва – Марио Йорданов. Младокът бе оставен очи в очи с вратаря и технично го заблуди за посоката на шута си – 6:0.

В края на мача концентрацията на „армейците“ видимо падна и това доведе до две ситуации за Миньор. При първата, в 86-ата, Стоян Колев съумя да спаси атрактивно шут на Мирослав Тодоров, ала при втората нямаше какво да стори. Тодоров бе изпуснат твърде леко от защитниците, после финтира Кикарин в наказателното поле и разстреля опитния страж.

Така ЦСКА приключва сезона с 31 победи и 1 равенство при голова разлика 146:10 и актив от 94 точки.

ЦСКА - МИНЬОР ПЕРНИК 6:0

1:0 Николай Дичев 14'

2:0 Йордан Йорданов 32'

3:0 Николай Цветков 34'

4:0 Николай Цветков 52'

5:0 Костадин Хазуров 61'

6:0 Марио Йорданов 71'

6:1 Мирослав Тодоров 87'

ЦСКА (4-4-1-1): 12. Стоян Колев – 3. Кирил Динчев /62' - 14. Самир Аясс/, 25. Ангел Грънчов /53' - 18. Айкут Рамадан/, 5. Николай Дичев, 17. Милен Кикарин – 22. Николай Цветков, 13. Йордан Йорданов, 16. Петър Витанов, 10. Александър Александров – 7. Момчил Цветанов /58' - 19. Марио Йорданов/– 24. Костадин Хазуров

резерви: 1. Анатоли Господинов; 9. Преслав Йорданов, 14. Самир Аясс, 18. Айкут Рамадан, 19. Марио Йорданов, 20. Станислав Маламов, 23. Васил Попов

Старши треньор: Христо Янев

Миньор: 1. Леонтиев – 5. Арсов /46' - 6. Янков/, 7. Стефанов, 13. Кафтанов /56' - 20. Димитров/, 15. Тодоров, 17. Райков, 21. Габаров, 24. Софрониев, 26. Киров /46' - 8. Томов/, 28. Гогов, 30 Митревски