Тимът на ЦСКА продължава без грешка в Югозападната В група след успех с 3:0 при гостуването си на Ботев Ихтиман в четвъртия кръг. Двубоят се игра на стадион „Локомотив“ в София, като горещината бе сериозен проблем за съперниците. „Червените“ вече имат четири победи от четири изиграни мача и общо 16 реализирани гола, без да допуснат попадение.

Отборът на Ботев Ихтиман пък инкасира четвърто поражение в четвъртия си мач до тук през сезона.

Футболистите водени от треньора Христо Янев направиха куп пропуски, особено през първото полувреме и откриха чак в 62-ата минута с гол на Борис Галчев, който реализира и третото попадение за „червените“ в 93-ата минута. Преди това се разписа и Преслав Йорданов в 85-ата минута.

Символичните домакини пък останаха с 10 човека в 72-ата минута, след втория жъл и съответно червен картон на Георги Барбов.

ЦСКА напълно владееше инициативата от самото начало на мача. Още в 11-ата минута Борис Галчев изведе Хазуров, който центрира в наказателното поле, но Самир Аясс бе неточен. Той бе притиснат от Кошев, който се намеси решително. "Червените" имаха претенции за дузпа в това положение.

СЛЕДЕТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ С GONG.BG ТУК:

Нова добра възможност за ЦСКА дойде в 19-ата минута. След центриране на Борис Галчев, Чорбаджийски се измъкна от защитата на Ботев и стреля опасно с глава, но пропусна.

В 27-ата Йордан Йорданов пусна към Чорбаджийски. Топката стигна до Головодов, който навлезе в наказателното поле и пусна към Галчев, но пасът бе пресечен.

Павел Головодов направи фрапантен пропуск минута по-късно, в 28-ата, когато получи от Ангел Грънчов в наказателното поле. Головодов не успя при изстрела си с левия крак да реализира в опразнената врата на Ботев Ихтиман. Само две минути по-късно стражът на символичните домакини Милетко Христов трябваше да спасява отново вратата си, след удар на Радой Божилов, насочен точно под напречната греда.

До края на полувремето „червените“ имаха още шансове, като Костадин Хазуров и Самир Аясс пропуснаха да реализират.

Второто полувреме започна пак с пропуск за ЦСКА. В 50-ата минута Павел Головодов влиза в наказателното поле и излезе сам срещу вратаря, но стреля слабо и вратарят на Ботев улови.

ЦСКА все пак откри в 62-ата минута благодарение на Борис Галчев. Аяс пусна към влезлия като резерва току що Преслав Йорданов, който преодоля защитник на Ботев и намери свободния Галчев, който не сгреши за 1:0 в полза на „червените“.

Десетина минути по-късно Ботев Ихтиман остана с 10 човек, след втория жълт картон и съответно червен на Георги Барбов, който фаулира грубо Кикарин. В 79-ата минута точно Милен Кикарин пусна към Преслав Йорданов, който обаче стреля слабо.

Йорданов обаче бе този, който удвои резултата за ЦСКА. В 85-ата минута Преслев Йорданов шутира силно от далеч, извън наказателното поле и реализира за 2:0 в полза на „червените“.

Третият гол падна в третата минута на добавеното време. Борис Галчев получи в накаателното поле в 93-ата минута и реализира за 3:0 с плътен удар. Така футболистите на ЦСКА записаха нов успех в Югозападната В група.