Лидерът във временното класиране на А група ЦСКА победи с 2:0 третодивизионния Дунав Русе в контролна среща. Старши треньорът на „червените“ Стойчо Младенов заложи на голям брой юноши и състезатели, които по-рядко попадат сред титулярите.

Головете за победата реализираха Орелиен Жоаким и Антон Карачанаков, като и двете попадения паднаха през втората част. Националът на Люксембург се разписа в 49-ата минута, като се разписва за „червените“ вече в трети пореден мач. Карачанаков пък уби интригата в срещата осем минути преди края, когато получи пред наказателното поле, проби към вратата и стреля премерено в долния десен ъгъл.

Дунав Русе-ЦСКА 0:2

източник: ФК Дунав Русе

Домакините от Дунав също имаха своите шансове, като още в 10-ата минута Чакъров беше изведен сам срещу вратаря на ЦСКА Анатоли Господинов, но не можа да си спре топката и тя излезе в аут. В 51-ата минута, малко след като гостите поведоха, русенци можеха да изравнят, ала след заучено изпълнение на пряк свободен удар топката срещна левия стълб, като отново Георги Чакъров беше човекът, отправил изстрела.

Капитанът на ЦСКА в този мач Борис Галчев на свой ред уцели напречната греда с тежък изстрел отдалеч в 71-ата, а четири минути по-късно Светослав Читаков от домакините излезе сам срещу Господинов, но ударът му прелетя встрани.

Съставите:

Дунав: Цветомир Цанков, Николай Колев, Мартин Димов (89 - Александър Къснеделчев), Михаил Милчев, Атанас Атанасов (88 - Мартин Иванов), Диян Димов, Ивайло Раденцов (88 - Стефан Митев), Николай Парнаров, Андреас Васев (86 - Динко Станчев), Георги Чакъров (53 - Светослав Читаков), Йордан Димитров (55 - Християн Кожухаров).

ЦСКА София: Анатоли Господинов, Борис Галчев, Аурелиен Йоаким (82 - Иван Ангушев), Васил Попов (46 - Еденилсон Бергонси), Кристиян Супусепа, Денис Причиненко, Тони Стоичков, Антон Карачанаков, Тончи Кукоч (76 - Юлиян Чапаев), Иван Ангушев (46 - Неманя Милисавлевич), Александър Аспарухов (66 - Божидар Чорбаджийски).