Септември София спечели Купата на БФС при юношите до 18 години, след като на финала разгроми ЦСКА с 6:2.Така момчетата на треньора Иван Гешев ще представят България в младежката Лига на УЕФА през есента.

Септември беше без никакви съмнения много по-силен и освен шестте гола изпусна дузпа, както и още поне три гола. Над 1500 човека изгледаха финала - сериозна посещаемост за юношески мач.

"Червените" поведоха с 0:1 чрез Марк-Емилио Папазов в 3-ата минута, а Иван Аврамов в 7-ата пропусна дузпа за Септември, осъдена заради фаул срещу Мартин Стойчев.

Но в 12-ата минута Аврамов се реваншира с красив гол от 12 метра. Крилото Симеон Александров обърна на 2:1 за Септември в 28-ата минута след гол с пета и пробив и пас на Красиян Колев. Панайот Пасков вкара за 3:1 с глава в 31-ата минута след подаване на Александров от корнер.

В 56-ата минута резултатът набъбна на 4:1 с гол на Мартин Стойчев, реализирал при прекрасна контраатака на Александров и Красиян Колев. Но ЦСКА отговори веднага след центъра чрез защитника Александър Бучков. Второто си попадение в мача вкара Иван Аврамов в 60-ата минута след прекрасен пробив през двама на Симеон Александров по лявото крило. След това Колев и Александров изпуснаха чисти положения.

Шест минути преди края на мача Панайот Пасков вкара втория си гол, реализирайки дузпа, осъдена заради фаул срещу Иван Аврамов.