ЦСКА победи Пирин Благоевград с 3:1 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в югозападния град. Eвандро откри в 11-ата минута, Брадли Меледже изравни десет по-късно. В 30-ата минута Пламен Гълъбов вкара втори гол за ЦСКА, а Евандро оформи крайния резултат в 52-ата минута с втория си гол в двубоя. Като цяло двата тима изиграха хубав двубой, като "орлетата" имаха добри шансове да отбележат още един, два гола, но и вратарят на ЦСКА Густаво Бусато показа добър рефлекс.

Lap.bg
17 снимки

Заради контузии двубоя пропуснха Митко Митков и Томи Юрич. Днес приключва лагерът на ЦСКА в Банско. От курортния град Банско отборът пътува до Благоевград, след което се прибира в София. В столицата тимът ще се готви за гостуването на Локомотив Пловдив.

Орлетата стартираха тренировъчни занимания на 9-и октомври, след като им бе даден ден почивка, след визитата в Созопол.

ПИРИН - ЦСКА 1:3

0:1 Евандро 11'

1:1 Брадли Меледже 21'

1:2 Пламен Гълъбов 30'

1:3 Евандро 52'

Първата по-опасна ситуация дойде още във втората минута. Тогава Евандро стреля от малък ъгъл, но топката излезе в аут.

В петата минута Виданов засече с глава центриране от корнер, но вратарят на „червените“ Бусато спаси изстрела от малкото наказателно поле.

Отново Бусато се намеси три минути по-късно, когато Меледже излезе очи в очи фронтално срещу него, но стражът на софиянци спаси удара му.

В 11-ата минута ЦСКА откри резултата. Жеферсон центрира към Евандро отляво, който вкара с глава - 1:0.

Три минути по-късно ЦСКА за малко да стигне до втори гол. Голмайсторът Евандро пусна топката между краката на вратаря Пангев, но за негово съжаление се удари в лявата греда.

Пирин обаче изравни в 21-ата минута. Домакините организираха добра атака и Брадли Меледже я завърши с удар и гол във вратата на Бусато.

Шест минути по-късно домакините получиха право да изпълнят фаул от около 25 метра. Конър Хендерсън стреля, но Бусато успя да избие топката.

В 30-ата минута „червените“ отново излязоха напред в резултата. След центриране от корнер Пламен Гълъбов засече топката и вкара с глава за 2:1. Вратарят на домакините Пангевизлезе също има вина за попадението, след като излезе неразчетено и се размина с топката.

В 37-ата минута Рубен Пинто стреля силно, но в аут.

В 52-ата минута Тони Уот успя да се измъкне от бранителите на домакинете, преодоля Пангев и стреля от малък ъгъл, но Пушкаров успя да изчисти в корнер. След  изпълнението му Раул Албентоса стреля с глава, Пангев изби, но Евандро игра с топката и след рикошет във футболист на Пирин влезе в мрежата.

В 66-ата минута топката беше центрирана отляво в наказателното поле на гостите, но Контохристос не успя да уцели опразнената врата след удар с глава.

В 80-ата минута голмайсторът Евандро проби и центрира към Тони Уот. Нападателят стреля с глава, но в аут и пропусна да се разпише.

Състав на Пирин Благоевград: 22. Пангев, 2. Била, 3. Бастунов, 41. Виданов, 4. Адемов, 44. Хендерсън, 7. Р. Иванов, 26. Цолев, 29. Контохристос, 8. Меледже, 39. Михайлов

Състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 2. Стойчо Атанасов, 25. Раул Албентоса (к), 28. Пламен Гълъбов, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 20. Тиаго Родригес, 3. Жеферсон, 10. Евандро, 7. Денис Давидов, 9. Тони Уот

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 24. Нуно Томаш, 8. Греъм Кери, 27. Асен Дончев, 11. Андрей Йорданов, 29. Христо Панчев, 4. Емил Ценов