ЦСКА записа трети пореден успех по време на лятната си серия от приятелски срещи. Този път „червените“ надделяха с 2:1 над румънския Политехника Яши на футболните терени в Банско.

Столичани откриха резултата в 39-ата минута чрез Матиас Фаетон, който по-рано през първото полувреме пропусна и дузпа. Петко Панайотов удвои актива на ЦСКА в 69-ата, а Николас Самайоа върна едно попадение за Политехника.

Сериозно впечатление по време на играта си остави Георги Чорбаджийски, който демонстрира отлични прояви и игра цялото първо полувреме. През втората част Томислав Стипич направи 10 промени, като остави на терена единствено Фаетон.

startphoto.bg
39 снимки

В четвъртата минута българският тим можеше да открие резултата. Сейни Сенянг центрира в наказателното поле на румънците към Георги Чорбаджийски. Младокът отправи удар от въздуха, но бранител на Политехника изби от голлинията на вратаря. При ответното нападение румънците също имаха шанс за гол, след като Роман отправи силен удар с десния крак, а Бусато леко отклони топката, за да се отбие тя в напречната му греда. След това тя отиде към Тейшейра, но бразилският вратар пак спаси. В шестата минута Тейшейра беше изведен вдясно по румънското нападение, но Бусато предвидливо излезе и блокира нападателя на Политеника.

В осмата минута Тибо Вион центрира към Матиас Фаетон, но той не успя да насочи добре топката с глава и я прати аут. Пет след това Иван Тасев се пребори в наказателното на Политехника за топката, а бранител на румънците игра с ръка и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Матиас Фаетон, но Фернандес изби топката встрани.

Шест минути преди края на първото полувреме ЦСКА откри резултата. Георги Чорбаджийски пресира високо румънците и се пребори за топката в наказателното поле на Политехника. Младокът реши да не стреля и даде успореден пас към Матиас Фаетон, който нямаше как да сгреши пред опразнената врата - 1:0.

В 44-ата минута Тобиас Хайнц достави отлично центриране към Браян Кордоба, но бранителят стреля встрани.

След почивката Томислав Стипич направи 10 промени в състава си, като единственият, който остана на терена от първата част беше Матиас Фаетон. В 68-ата минута "червените" удвоиха своя актив срещу тима от Яш, след като Петко Панайотов отправи удар от средна дистанция, а топката рикошира в тялото на бранител на съперника, след което с парабола прехвърли вратаря - 2:0.

Четвърт час преди края вратарят Марин Орлинов направи спасяване след тежък удар от дистанция от футболист на Политехника. След центриране от корнер на първа греда Николас Самайоа бе изпуснат от защитата на ЦСКА и с удар с глава към далечния ляв ъгъл прати топката в мрежата за 2:1.

ЦСКА: Густаво Бусато (в), 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров (к), 3. Сейни Санянг, 21. Амос Юга, 16. Георги Чорбаджийски, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 29. Иван Тасев и 11. Матиас Фаетон

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 12. Марин Орлинов (в), 2. Лъчезар Иванов, 17. Емануел Шакич, 32. Алесандро Николов, 19. Наско Цеков, 22. Асен Дончев, 10. Джонатан Линдсет, 8. Станислав Шопов, 28. Юлиан Илиев, 30. Петко Панайотов, 18. Симеон Александров, 24. Марк-Емилио Папазов

Политехника Яш: 1. Фернандес, 30. Тодороски, 3. Самайоа, 4. Илие, 27. Испас, 24. Марчиони, 10. Роман, 37. Бордеяну, 18. Стефановичи, 23. Таилсон, 80. Тешейра