Отборът на ЦСКА записа трудна победа над Ботев Пловдив в голово шоу на стадион „Българска армия”. „Червените” се наложиха с 3:2 насред София след голове на Жорди Кайседо (2) и Георги Йомов. Точни за „канарчетата” бяха Тодор Неделев и Димитър Тонев. Гостите от Пловдив имаха сериозни претенции за неправилно отменено попадение на Маркиньос през втората част заради засада. Ситуацията бе обстойно прегледана със системата за видеоарбитраж, която потвърди първоначалното решение на съдийската бригада.

След успеха си днес ЦСКА измести именно Ботев Пловдив във временното класиране и се изкачи на второ място с актив от 22 точки. Възпитаниците на Стойчо Младенов се доближиха на само две точки от лидера Лудогорец, който е и с мач повече от „червените”. „Жълто-черните” вече са трети с 21 пункта в актива си.

Антон Узунов
61 снимки

Мачът на стадион „Българска армия” започна в доста лежерно темпо, като първите минути не предложиха почти никакви интересни ситуации. Първи по-сериозно към вратата на противника погледнаха гостите. Па Конате получи по левия фланг, напредна добре и центрира е наказателното поле, където обаче не успя да намери свой съотборник и отбраната на „червените” се справи без особени затруднения.

В 10-ата минута домакините стигнаха до корнер отдясно на вратата на гостите. След разиграването от ъгловия удар, Жорди Кайседо успя да стреля от близка дистанция, но Аргилашки показа класа и спаси.

Само четири минути по-късно Ботев пропусна уникален шанс, за да поведе в резултата. Па Конате изведе по отличен начин Маркиньос зад отбраната на домакините, напредна и навлезе в наказателното поле, озовавайки се очи в очи с Бусато. Изстрелът на Маркиньос обаче бе спасен от вратаря на ЦСКА.

Всичко най-интересно дойде в заключителните минути на първото полувреме, когато домакините поведоха в резултата, а веднага след това футболистите на Азрудин Валентич пропуснаха отличен шанс да възстановят статуквото.

ЦСКА откри на „Българска армия” чрез ЖОрди Кайседо, който се разписа в 42-ата минута. Вилдсхут получи пред наказателното поле на Ботев и веднага комбинира с Мазику отляво. Бранителят центрира отлично с левия крак в малкия пеналт, където Кайседо се справи с опеката на двама бранители на гостите и с глава успя да отправи топката в левия ъгъл на вратата. Това бе шести гол на нападателя от началото на сезона в efbet Лига.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част, Ботев пропусна страхотна възможност да изравни. След грешка на Мазику, който „подари” топката на Конате, футболистът на Ботев овладя на границата на пеналта, навлезе в наказателното поле, но Бусато бързо скъси ъгъла и успя да отрази с ръка. При последвалата добавка на Маркиньос, топката излезе над вратата.

Всичко по-интересно в мача се случи през втората част когато паднаха останалите четири гола в срещата, а попадение на Ботев бе дискусионно отменено заради засада.

Маркиньос реализира във вратата на ЦСКА в 67-ата минута на срещата, но Георги Давидов уважи решението на първия си асистент и отсъди засада, незачитайки попадението на гостите. Ситуацията бе сериозно разгледана с ВАР, а телевизионните повторения показаха, че става дума за наистина тънко положение. В крайна сметка системата потвърди решението на съдийската бригада и голът не бе зачетен.

Само в рамките на шейсет секунди ЦСКА наниза два гола, с което доведе нещата до 3:0 в своя полза. Първо Георги Йомов вкара красиво попадение в 72-ата минута след рейд между двама бранители на гостите и хубав удар от границата на наказателното поле фронтално срещу Аргилашки.

Буквално в следващата атака в мача, ЦСКА поведе с 3:0. Жорди Кайседо получи отляво, навлезе мощно в наказателното поле и с удар в близкия ъгъл порази целта.

Въпреки че всички в срещата изглеждаше решено, футболистите на Ботев не се предадоха и бяха много близо до това да поднесат изненадата на стадион „Българска армия”.

Само четири минути след последния гол за домакините, Ботев стигна до дузпа, която бе отсъдена от ВАР. Първоначално ситуацията в наказателното поле на ЦСКА бе пропусната от Георги Давидов, който не видя нарушението на Томас Лам срещу Маркиньос. В крайна сметка главният рефер посочи бялата точка, а Тодор Неделев бе безкомпромисен и намали пасива на своя тим.

До края на срещата резервата Димитър Тонев също се разписа, за да направи интригата пълна. Той вкара в 84-ата минута, но в оставащите моменти до края силите на гостите не стигнаха за нещо повече.

FT ЦСКА – БОТЕВ ПД 3:2

1:0 Кайседо 42'