Отборът на ЦСКА победи с 4:0 Ботев Пловдив в мач от 25-ия кръг на efbet Лига. Аванс на "червените" даде Джонатан Линдсет в 25-ата минута. След това на два пъти се разписа Фернандо Гаранга през първата част.

През второто полувреме Матиас Фаетон оформи крайният резултат с гол в 65-ата минута. Така тимът на Нестор ел Маестро постигна четвърта поредна победа и трета в шампионата. ЦСКА заема третото място в класирането, като е с равни точки с втория Черно море и три зад лидера Лудогорец. Ботев Пловдив пък е девети с актив от 33 пункта.

start-photo.bg
81 снимки

В 7-ата минута футболистите на Ботев Пловдив имаха сериозни претенции за дузпа, след като Емануел Уме стреля от дистания, а топката срещна ръката на Иван Турицов. Главният съдия Ивайло Стоянов остави играта да продължи, а намеса от ВАР нямаше.

Защитникът на ЦСКА Иван Турицов трябваше принудително да напусне терена. На негово място в 20-ата минута влезе Емануел Шакич.

В 23-ата минута Тибо Вион нахлу в пеналтерията на "канарчетата" и почти от аутлинията потърси свой сътборник, който обаче се размина с топката и не успя да стреля.

Две минути след това именно Вион шутира мощно от дистанция. Матвей Игонен успя да избие, но топката попадна в свободния Джонатан Линдсет, който я добави в мрежата на гостите.

В 33-ата минута Фернандо Каранга се измъкна добре при корнер и засече центриране. Ударът му с глава не остави шансове на стража на Ботев Пловдив.

Две минути след това пък гол на гостуващия тим бе отменен. Емануел Уме се справи с Християн Петров на фланга и след това преодоля Бусато. Решението на рефера обаче бе за нарушение в атака на Уме.

В 42-ата минута Тибо Вион изпрати страхотно центриране от пряк свободен удар на далечната греда. Там отново Каранга успя да стреля с глава, а Игонен само изгледа топката, която отново влезе във вратата му.

В края на първата част Емануел Уме отново проби от левия фланг към вътрешността на наказателното поле на ЦСКА. След това опита изстрел от трудна позиция, а след рикошет в противников играч топката излезе в корнер. "Канарчетата" обаче не създадоха нищо по-опасно от ъгловия удар.

Второто полувреме започна с добра възможност за Ботев. Емануел Уме бе изведен, след което веднага шутира с левия си крак, но неточно.

В 51-ата минута Енес Махмутович за малко да изненада неприятно Густаво Бусато. Защитникът не нацели добре топката и само отклони центриране на гостите към собствената си врата. Бразилският вратар внимаваше и улови.

Пет минути след това Каранга бе много близо до хеттрика си, слд като отново стреля с глава след центриране. Този път вратарят на гостите успя да стигне до топката и спаси.

В 65-ата минута Янис Карабельов сгреши при изнасянето на топката, която впоследствие се озова в Матиас Фаетон. Той стреля по земя и прати топката в мрежата на Ботев за четвърти път в мача.

В 71-ата минута Фернандо Каранга бе изведен, а бразилецът опита да копне топката над Матвей Игонен, но изпълнението му не намери вратата. След това се видя, че нападателят е бил в засада така или иначе.

Три минути след това Густаво Бусато трябваше да прави отлично спасяване, за да предотврати гол след изстрел от дистанция на футболист на "канарчетата".

В 86-ата минута Ботев Пловдив комбинира добре, като Брахими бе изведен с триково подаване. Той стреля, но не успя да преодолее Густаво Бусато, който бързо скъси разстоянието и спаси.

FT / ЦСКА - Ботев Пловдив 4:0

1:0 Джонатан Линдсет 23'

2:0 Фернандо Каранга 33'

3:0 Фернандо Каранга 42'

4:0 Матиас Фаетон 65'

Съставите на двата отбора:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 19. Иван Турицов, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион - 21. Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем - 11. Матиас Фаетон, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 30. Данило Асприля, 13. Браян Кордоба, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 4. Мено Кох, 3. Сейни Санянг, 8. Станислав Шопов

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Ботев Пловдив: 32. Матвей Игонен - 15. Джеймс Ето'о, 79. Атанас Чернев, 42. Ивайло Видев, 17. Николай Минков - 28. Янис Карабельов, 20. Антонио Перера - 18. Димитър Папазов, 31. Уме Емануел, 10. Ивелин Попов (К) - 93. Георги Николов

Резерви: 22. Даниел Кайзер, 4. Ехидже Укаки, 7. Мохамед Брахими, 14. Фаустас Степонавичюс, 16. Самюел Акере, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 43. Костадин Татаров, 44. Бисер Бонев