Вицешампионът ЦСКА победи по убедителен начин новака Крумовград с резултат 4:1 на Спортен комплекс „Никола Щерев – Старика” в Пловдив в ранния неделен двубой от 17-ия кръг на efbet Лига. Изненадващо или не, Александър Колев даде преднина на домакините в 34-ата, но капитанът на "червените" - Амос Юга, изравни в 38-ата минута.

Снимки: Startphoto.bg
99 снимки

Столичани се разиграха през втората част, когато стигнаха и до пълния обрат чрез Християн Петров в 78-ата минута, а сед това се разписиха още Данило Асприля в 83-ата и Марселино Кареасо, който оформи крайния резултат в първата минута от добавеното време.

С този успех ЦСКА илезе на върха в класирането с 38 точки, с две повече от втория Черно море, докато Крумовград записа четвърти пореден мач без победа в шампионата и общо пети във всички турнири остава на 11-ата позиция с 18 пункта. След паузата за национални отбори "червените" приемат друг новак в лизето на Етър Велико Търново, а Крумовград ще търси първи успех под ръководството на новия си наставник Станислав Генчев в гостуването във Варна на "моряците".

80 снимки

В първото си домакинство новият треньор на Крумовград – Станислав Генчев, бе направил четири промени спрямо поражението с 0:1 от Лудогорец. На вратата във втори пореден мач бе Благой Макенджиев, който заместваше контузения Янко Георгиев, а в защита действаха Клайдер Машедо, Раян Сенхаджи и Матей Шимич. Като халф-бекове действаха Вячеслав Велев и Жеферсон Манярес, а в центъра бяха разположени капитанът Божидар Кацаров и Ренан Арияш. Тройката в нападение бе оформена от Серкан Юсеин, Александър Колев и Диего Рапосо.

ЦСКА влезе в двубоя на гърба на победата с 3:0 като гост на Черноморец Балчик в мач от 1/16-финалите в турнира Sesame Купа на България и в серия от общо 12 мача поредни шампиоантни мача без поражение. Наставникът Нестор Ел Маестро бе предприел цели седем промени от последния мач в Балчик. На вратата се завърна Густаво Бусато, а пред него бяха разположени Иван Турицов, Браян Кордоба, Християн Петров и Тибо Вион. В центъра на терена пък действаха Марселино Кареасо, капитанът Амос Юга, Джонатан Линдсет и Тобиас Хайнц. Атака бе водена от Матиас Фаетон и Майкъл Естрада, като голмайсторът Дюкенс Назон остана на пейката за началото във втори пореден мач.

Станислав Генчев: Резултатът не отговаря на показаното на терена​

Ел Маестро: Говорим за това от 10 години - ЦСКА трябва да печели всеки мач и всяка титла​

Преди началото на двубоя двата отбора почетоха паметта на Ферарио Спасов, който загина в автомобилна катастрофа в събота, с минута мълчание.

Срещата стартира с ранен шанс за домакините още в третата минута. Тогава защитата на ЦСКА не се справи по най-добрия начин след атака на домакините и се стигна до опасен удар на Диего Рапосо в наказателното поле, но завърналият се на вратата Густаво Бусато плонжира и изби изстрела. Три минути по-късно новаците отново бяха пред вратата на "червените", когато Серкан Юсеин центрира от ъглов удар на първа греда, където Раян Сенхаджи отклони с глава, но топката премина покрай лявата греда на Бусато.

Крумовград продължи да е по-активен и в 14-ата минута Алекс Колев реши да стреля директно от пряк свободен удар от сериозна дистанция, който бе точен, но отново бразилският страж на столичани изби.

ЦСКА стигна до първия си удар към вратата на Благой Макенджиев в 20-ата минута, когато капитанът Амос Юга изпълни дълго странично хвърляне отляво по атаката на „червените“ в наказателното поле, където топката не беше изчистена добре и попадна на левия крак на Джонатан Линдсет, който стреля от около точката за дузпа, но високо над напречната греда. Секунди след това феновете на "червените" изстреляха ракета към терена.

По-добрата игра на Крумовград обаче даде резултат в 34-ата минута, когато домакините откриха резултата. Ренан Арияш бе изведен с добър пас отляво в наказателното поле центрира ниско към границата на малкия пеналт, където Алекс Колев изпревари Християн Петров и с левия си крак засече топката във вратата на Бусато за 1:0. Голът бе разгледан за засада, но такава нямаше и попадението бе признато.

ЦСКА обаче бързо-бързо отговори подобаващо и изравни резулата. Капитанът Юга отне чисто топката в половината на домакините, които след това не успяха да я изчистят добре и тя попадна в Марселино Кареасо който изведе отляво в наказателното поле африканеца, а халфът се измъкна от защитата и с удар в близкия ъгъл с левия крак не остави шансове на Благой Макенджиев за 1:1. Попадението беше разгледано за засада, каквото обаче нямаше. На два пъти след гола фенове от гостуващия сектор изстрелваха ракети към терена.

В 45-ата минута Иван Турицов стреля силно от дистанция извън наказателното поле, но в ръцете на Макенджиев.

Втората част стартира без промени в двата състава.

Две минути след подновяването на играта ЦСКА организира много бърза контраатака. Християн Петров беше изведен по десния фланг, а след това центрира в наказателното поле за Марселино Кареасо, който стреля от близка дистанция, но бе отлично блокиран от вратяр Макенджиев. Впоследствие бе отсъдена и засада на Кареасо.

В 52-ата минута можеше да се стигне до автогол във вратата на домакините. Тогава Турицов опита ниско центриране отдясно в наказателното поле, а Ренан Арияш направи шпагат в опита си да изчисти топката, която обаче се насочи към вратата на Макенджиев, но той внимаваше и улови кълбото. Четири минути след това Матиас Фаетон стреля по тревата пред наказателното поле, но покрай дясната греда на домакините.

Снимки: LAP.bg
74 снимки

Нестор Ел Маестро посегна към смените в 65-ата минута, когато пусна в игра голмайстора Дюкенс Назон на мястото на Майкъл Естрада. В същото време Патрик Луан смени Диего Рапосо в тима на домакините.

В 69-ата минута Официално предупреждение получи наставникът на „червените“ – Нестор Ел Маестро, заради претенции към главния съдия Радослав Гидженов, който искаше да бъде показан втори жълт и съответно червен картон на Жеферсон Манярес. Веднага Станислав Генчев реагира и замени футболиста с Джуниет Али.

Минута по-късно Тобиас Хайнц стреля от пряк свободен удар отляво на наказателното поле, но топката се оплете от външната страна на мрежата на Макенджиев.

В ответната атака появилият се преди секунди от пейката Джунейт Али центрира отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Вячеслав Велев свали за непокрития Алекс Колев, който обаче стреля много високо над вратата на Бусато.

ЦСКА обаче стигна до пълния обрат в 78-ата минута. Тогава „червените“ изпълниха статично положение, стигна се до разбъркване пред и в наказателното поле, където Джонатан Линдсет се пребори за топката и успя да я чукне за Християн Петров, който с удар от около точката за дузпа я прати във вратата на Макенджиев за 1:2.

Гостите подпечатоха успеха си пет минути по-късно с трети гол. Кареасо намери Асприля в половината на Крумовград, последва двойно подаване с Дюкенс Назон, който изведе колумбиеца в наказателното поле и 34-годишният нападател пусна ниско топката покрай вратаря Макенджиев в долния му десен ъгъл за 1:3. По този начин Асприля вкара дебютното си попадение в първенството, като се разписва във втори пореден двубой след двата му гола срещу Черноморец Балчик през седмицата.

Домакините тотално рухнаха, от което се възползваха гостите, които отбелязаха още едно попадение в първата минута от добавеното време. Юга задържа добре топката и изведе Назон отляво в наказателното поле, който финтира съперник и стреля към далечния ъгъл, където Кареасо засече пред голлинията във вратата за крайното 1:4, след като първо топката се отби от напречната греда.

FT  | КРУМОВГРАД – ЦСКА  1:4

1:0 Александър Колев 34'

1:1 Амос Юга (к) 38'

1:2 Християн Петров 78'

1:3 Данило Асприля 83'

1:4 Марселино Кареасо 90+1'