Отборът на ЦСКА разгроми с 4:0 Аланияспор 2 в първата си среща от зимния подготвителен лагер преди старта на пролетния полусезон в efbet Лига. Тиаго Родригес, Греъм Кери и Али Соу бяха точни за ЦСКА. През втората част Георги Йомов беше точен от 11-метров наказателен удар, а до края българският тим пропуснаха да нанесат още по-тежко поражение на своя съперник.

Момчетата на Бруно Акрапович започнаха активно, владеейки топката в по-голямата част от времето и стараейки да стигнат до бърз гол. В 6-та мунита Тиаго Родригес пробва късмета си от 20 метра, но не уцели вратата. Две минути по-късно Радослав Живков беше изведен сам срещу стража на турския тим, но контролът му изневери.

В 9-та минута все пак "червените" откриха. След грешка на турския страж, топката се озова в краката на Тиаго, който безпроблемно прехвърли вратаря за 1:0. Няма и 60 секунди по-късно Тиаго влезе в ролята на асистент, подавайки на Греъм Кери, който не се поколеба да направи резултата 2:0.

В 15-та минута Али Соу беше изведен сам срещу стража на Аланияспор и отбеляза, но голът му беше отменен заради доста спорна засада на Радослав Живков. В следващите минути темпото се успокои постепенно и головите възможности намаляха значително.

В 43-та минута резултатът все пак придоби класически вид. Али Соу засече чудесно, остро центриране на Греъм Кери, за да разстреля стража на домакините за 3:0. В първата минута на добавеното време на полувремето пък самият Кери пропусна да направи резултата още по-изразителен.

През втората част Бруно Акрапович заложи на изцяло обновена стартова 11-торка. Темпото продължи да не бъде кой знае колко високо, като в 56-та минута играч на гостите отправи слаб шут, право в ръцете на Димитър Евтимов.

В 62-та минута, след нарушение срещу Енрике Рафаел, "червените" получиха шанс да изпълнят дузпа. Зад топката застана Георги Йомов, който не сбърка и направи резултата 4:0.

В 80-та минута "червените" съотвориха хубава, многоходова атака, която завърши със сериозен шанс за Георги Йомов, който обаче от около 15 метра не уцели вратата на Аланияспор. Шест минути по-късно "червените" организираха страхотно нападение по десния фланг, което завърши с центриране за Ахмед Ахмедов, който обаче на празна врата някак пропусна да покачи резултата.

Минута преди последния съдийски сигнал Тонислав Йорданов също изпусна, този път очи в очи със стража на турския тим. До края на мача нямаше други интересни ситуации и така Акрапович и неговия тим се поздравиха с добра победа на старта на зимната подготовка.

ЦСКА - Аланияспор 2 4:0

1:0 - Тиаго Родригес (9)

2:0 - Греъм Кери (10)