На 17 март 1982 година ЦСКА отстранява действащият европейски клубен шампион Ливърпул в КЕШ. „Армейците“ стигат до паметния успех с победа с 2:0 в реванша на четвъртфиналите на турнира. Първият двубой завършва 1:0 в полза на „мърсисайдци“, но в ответния мач на националния стадион „Васил Левски“, червените показват невероятен дух и успяват да надвият именития си съперник.

В герой за ЦСКА се превръща Стойчо Младенов, който първо вкарва гол за 1:0 в 77-ата минута пращайки срещата в продължения. След това в добавените минути нападателят носи историческата победа с 2:0 с второто си попадение в 101-ата минута.

След тази среща Стойчо Младенов получава прякора Екзекутора. На полуфиналите ЦСКА записва нова паметна победа с 4:3 над германския колос Байерн Мюнхен, но на реванша отстъпва с 0:4 и губи отличния шанс да спори за най-престижния клубен трофей срещу английския Астън Вила.