Отборът на ЦСКА постигна поредна победа в efbet Лига. „Червените” на Саша Илич се наложиха с 2:0 над Славия в мач от 10-ия кръг на шампионата. Двата гола за домакините паднаха през втората част в рамките на само три минути. Точни за победителите бяха Маурисио Гарсес и появилият се като резерва Мено Кох.

Така ЦСКА свали от върха ЦСКА 1948, изпреварвайки го с две точки. По-късно тази вечер шампионът Лудогорец гостува на Ботев Враца и при успех ще се изравни на първото място с тима от „Българска армия”.

Това бе седми успех за ЦСКА от осем мача от началото на сезона. Както е известно, „червените” имат два двубоя, които бяха отложени заради ангажиментите им в европейските клубни турнири по-рано.

Деси Комарова
100 снимки

Двата тима започнаха в доста предпазливо темпо. В първите десетина минути на срещата футболистите на ЦСКА и Славия не успяха да се затруднят особено, като ударите към двете врати липсваха. Първата реална голова опасност в мача дойде след четвърт час игра, когато „белите” бяха много близо до откриване на резултата. Тони Тасев проби много добре по лявото крило, преодоля с лекота Тибо Вион и центрира успоредно на голлинията. Само на няколко метра от голлинията обаче, Кристиян Добрев се размина с топката и не успя да засече.

ЦСКА - Славия 2:0

източник: SofaScore.com

Последваха няколко поредни корнера в полза на „червените”, които обаче не успяха да се възползват по най-добрия начин.

В 26-ата минута дойде и най-спорната ситуация през първата част. Гостите организираха почти перфектна контраатака, в чийто зародиш Иван Турицов направи видно нарушение срещу Тони Тасев в центъра на терена. Волен Чинков остави играта да продължи, а топката попадна в Галин Иванов. Опитният капитан на „белите” задържа и намери отляво включилия се в предни позиции Кемело Нгуена. Той стреля без забавяне, но Бусато успя да спаси.

Ситуацията с Турицов бе разгледана с помощта на ВАР за евентуален червен картон, но в крайна сметка такъв не последва.

В следващите минути играта доста се накъса, а двамата вратари нямаха почти никаква работа. Маурисио Гарсес се опита да притесни Светослав Вуцов с удар по диагонала в заключителните моменти на първата част, но стражът на „белите” нямаше никакви проблеми.

На почивката наставникът на домакините Саша Илич предприе промяна в редиците на „червените”. Енес Махмутович бе заменен от Мено Кох.

ЦСКА започна по-силно втората част, а това даде резултат в 55-ата минута, когато „червените” откриха. След страхотен пробив на Бамба по лявото крило, който премина покрай четирима бранители на гостите, последва мощен шут по диагонала. Вуцов успя да избие но за негово нещастие я прати на пътя Маурисио Гарсес, който стреля без никаква подготовка и не остави никакви шансове на стража  на Славия.

Само три минути след откриването на резултата ЦСКА нанесе своя решителен удар, вкарвайки второ попадение в срещата. Окрилени от гола на Гарсес, домакините започнаха да пресират все повече своя противник. При опит на гостите да изнесат топката, Вуцов и бранителите пред него сгрешиха и „подариха” ъглов удар на „червените”. След изпълнението му и центрирането на Тибо Вион, резервата Мено Кох бе безпощаден и с мощен удар с глава, прати топката под гредата – 2:0!

В заключителните десетина минути на срещата Славия погледна малко по-сериозно към вратата на домакините. Първо Ертан Томбак не успя да се разпише, след като реши да стреля от границата на наказателното поле, а Бусато улови без проблеми. Малко по-късно пък Нгуена не може да засече добре отлично подаване отдясно на Стоев.

Така ЦСКА успя да вземе своето и за пореден път не позволи на Славия да ликува на стадион „Българска армия”. „Белите” не познават вкуса на успеха като гост на ЦСКА от сезон 2011/12.

FT ЦСКА – СЛАВИЯ 2:0 • Класиране • Програма Резултати

1:0 Гарсес 55', 2:0 Кох 58'