Отлично стартираха футболистите на ЦСКА серията от контроли през зимата. "Армейците" победиха с 4:0 Каспий в първата си проверка  от подготовката си за пролетния дял от efbet Лига. Съперникът на "червените" е новак в елита на Казахстан. Нападателят Али Соу изведе "червените" напред в 35-ата минута, а четири по-късно удвои. Защитникът Раул Албентоса, който носи капитанската лента през втората част, отбеляза трети гол в 61-ата минута. Седем минути по-късно Набиханов си вкара автогол. Двубоят се игра на терен в "Aqua Sports Center Side".

Треньорът на ЦСКА Милош Крушчич използва 24 футболисти в контролата. Тримата вратари - Черниаускас, Бусато и Шаламанов изиграха по около 30 минути, по-малко от тях записа само юношата Йорданов, който влезе в края на мача. Останалите изиграха по едно полувреме.

Сред титулярите на ЦСКА започнаха завърналите се от наем Божидар Чорбаджийски и Едвин Джеси, а през второто полувреме дебют направи дошлият от Дунав Ахмед Ахмедов.

ЦСКА
6 снимки

„Червените“ започнаха отлично срещата. Футболистите на Милош Крушчич можеха да поведат в резултата още във втората минута, когато Тиаго Родригес се възползва от грешка на бранител на казахстанския тим, овладя топката около центъра, след което напредна и стреля от 20-тина метра, но много близо до дясната греда.

В 17-ата минута Каспий можеше да изненада много неприятно „армейците“.  Хайрулин бе изведен сам срещу вратаря на „червените“ Витаутас Черниаускас, но стреля покрай лявата греда в аут.

В следващите минути нови чисти положения липсваха, като двата отбора се опитваха да се надиграват и се редуваха с притежанието на топката.

Спокойното темпо бе нарушено в 35-ата минута, когато ЦСКА успя да поведе. Али Соу беше изведен пред наказателното поле на казахстанците и безпроблемно останал сам срещу вратаря отбеляза - 1:0.

Четири минути след това отново Соу бе точен, за да покачи на 2:0. Едвин Джеси получи топката отляво на атаката и центрира в наказателното поле, където гамбиецът се извиси над двама защитници на Каспий и с глава реализира.

На почивката ЦСКА излезе с нов състав, като единственото изключение бе вратарят Густаво Бусато, който влезе в 33-ата минута на мача. "Червените" продължиха да диктуват темпото на игра и в 55-ата минута Ахмед Ахмедов пропиля чудесна възможност. Той бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

В 61-ата минута логично падна и трети гол във вратата на Каспий. След центриране отдясно от ъглов удар Раул Албентоса бе най-находчив в наказателното поле и влезе с топката във вратата.

Седем минути по-късно "армейците" стигнаха и до ново попадение. След центриране на Греъм Кери  топката се отклони в крака на Набиханов и излъга вратаря на Каспий за 4:0.

Футболистите на Каспий трудно организираха играта си и не създадоха нищо интересно пред вратата на ЦСКА. Едва в 80-ата минута на стража на "червените" се наложи да се намесва след изпълнение на пряк свободен удар.

ЦСКА – КАСПИЙ  4:0

1:0 Али Соу 35

2:0 Али Соу 39

3:0 Раул Албентоса 61

4:0 Набиханов 68-автогол

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (33 - 13. Густаво Бусато)  (65 - 1. Илия Шаламанов)- 28. Пламен Гълъбов, 4. Божидар Чорбаджийски, 11. Петър Занев (к), 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов ,23. Едвин Джеси, 14. Вив Соломон-Отабор, 20. Тиаго Родригес, 22. Али Соу  (46 -  19. Иван Турицов, 25. Раул Албентоса (к), 24. Нуно Томаш, 8 Греъм Кери, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 10. Евандро, 21. Томи Юрич, 5. Ахмед Ахмедов, 7. Денис Давидов)

Резерви: 12. Бусато, 1. Шаламанов, 19. Турицов, 24. Томаш, 7. Давидов, 10. Евандро, 5. Ахмедов, 21. Юрич, 27. Смоленски, 8. Кери, 25. Албентоса, 29. Йорданов, 16. Бикел

КАСПИЙ: 99. Хушчанка - 20. Жанишбайев, 23. Набиханов, 13. Сахалбайев, 32. Шестаков, 9. Татибайев, 34. Мурзабеков, 2. Воротников, 98. Анюкевич, 8. Хайрулин, 5. Габишев