ЦСКА не успя да продължи с добрата игра от дербито с Левски и допусна разочароваща загуба от Пирин с 1:2 в двубой от 29-ия кръг в efbet Лига.

Гостите започнаха силно и откриха резултата с гол на Виталийс Ягодинскис още в 14-ата минута. Последваха силни минути за "червените" и 12 минути по-късно Фернндо Каранга изравни.

Данило Асприля удари греда през първата част, а веднага след почивката това направи и Иван Тасев.

Така се стигна до 80-ата минута, когато отново Тасев беше замесен в сериозна опасност, като този път крилото заби феноменален гол, за да донесе скъпоценни три точки за своя тим.

След тази среща ЦСКА ще запази второто място, но Лудогорец има страхотен шанс да дръпне с 12 точки на върха. При успех Черно море може да измести отбора на Нестор Ел Маестро.

Пирин пък направи огромна крачка към оставане в елита и вече събра 29 точки, като заема 13-ата позиция.

startphoto.bg
100 снимки

Двубоят започна с домакински натиск от ЦСКА, а Пирин се прибра в своята половина. След три минути игра Тобиас Хайнц пробва изстрел от дистанция, но Максим Ковальов улови безпроблемно.

Три минути по-късно се откри страхотна възможност пред Данило Асприля. Офанзивният футболист шутира от близка дистанция, но Виталийс Ятодинскис се хвърли на шпагат и изби в корнер.

След четвърт час игра, може би неочаквано, "орлетата" откриха резултата. Венцислав Бенгюзов изпълни ъглов удар, а футболистите в червено показаха дезориентация. Топката стигна до Виталийс Ятодинскис, който прати топката в мрежата.

Малко след попадението беше развита страхотна контраатака и Иван Тасев получи пас зад защитата. Крилото напредна и прова шут в далечния ъгъл, но прати топката в аут.

В 26-ата минута домакините изравниха резултата, като те също се възползваха от изпълнение на корнер. Центрирането на Тибо Вион намери Фернандо Каранга, който с глава насочи топката към вратата, а Ковальов не помръдна - 1:1.

Осем минути преди края на полувремето Тобиас Хайнц реши да изненада Максим Ковальов. Норвежецът изпълни свободен удар от малък ъгъл, като заложи на директен обстрел. Вратарят обаче се бе позиционирал добре и отрази.

Секунди по-късно дълго Амос Юга получи дълго подаване и много технично, с пета, продължи към Асприля. Колумбиецът завърши атаката, но нацели напречната греда.

Въпреки добрите възможности до още голове не се стигна и двата състава оставиха развръзката за след почивката.

И второто полувреме започна силно за Пирин, а това доведе до добра атака и удар в страничния стълб. Юго Комано комбинира с Иван Тасев, който остана очи в очи с Бусато, но ударът му се спря в гредата.

ЦСКА отговори с още една ситуация създадена след ъглов удар. Този път Амос Юга стреля с глава, но кълбото прелетя над целта.

Петнайсет минути преди края Тибо Вион сложи топкта на главата на Тобиас Хайнц, но халфът не успя да уцели вратата.

В 80-ата минута Пирин хвърли за втори път бомбата и отново поведе в резултата. Венцислав Бенгюзов намери Иван Тасев, който от левия фланг влезе навътре към терена. Дрибълът му отвори пространство за удар, а Тасев заши топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата пазена от Бусато.

В добавеното време Джонатан Линдсет отправи мощен удар, но Максим Ковальов се намеси.

Така Пирин шокира ЦСКА и отмъкна победата.

FT ЦСКА - Пирин 1:2

0:1 Виталийс Ягодинскис 14'

1:1 Фернандо Каранга 26'

1:2 Иван Тасев 80'

Стартови състави:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 13. Браян Кордоба, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 15. Тибо Вион – 21. Амос Юга, 7. Услаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц, 16. Марселино Кареасо – 9. Фернандо Каранга, 30. Данило Аспрлия

Резерва: 25. Димитър Евтимов, 5. Брадли Де Нойер, 10. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 23. Илиан Антонов, 11. Матиас Фаетон, 11. Сайней Санянг, 8. Станислав Шопов, 2. Юрген Матей

Треньор: Нестор Ел Маестро

Пирин: 12. Максим Ковальов – 18. Арно Лузайадио, 28. Виталийс Ятодинскис, 73. Венцислав Бенгюзов (к), 27. Георги Въбранов – 4. Аюб Абу, 14. Данило Полонский, 8. Лазар Боянов - 77. Моду Диание, 11. Иван Тасев, 19. Юго Комано

Резерви: 1. Марио Кирев, 30. Алекс Падински, 38. Александър Дюлгеров, 20. Брайън Есало, 13. Евгени Георгиев, 83. Константин Маринополиев, 16. Мартин Георгиев, 29. Станисланв Костов, 25. Божидар Малинов