Датският Копенхаген постигна втора победа над ЦСКА, отново с 2:1 в среща-реванш от 3-ия квалификационен кръг в турнира Лига Европа. Два гола на Даме Н Дойе донесоха успеха на датския клуб, за ЦСКА точен беше Евандро. Първото попадение за победата на Копенхаген обаче беше от засада, но съдийската бригада от Турция зачете попадението. С общ резултат 4:2 Копенхаген продължи напред.

След началните минути, когато ЦСКА се държеше отлично на терена, дойде и попадението на Н Дойе в 23-ата минута, което беше от засада, след като Николай Бодуров изтегли добре и остави нападателя на Копенхаген в засада, но страничния съдия не вдигна флага за засада.

ЦСКА направи няколко добри атаки към съперниковата врата през първата част, но до попадение не стигна. Домакините от Копенхаген имаха ситуации пред вратата на Черниаускас, но бранителите и вратаря на "червените" бяха на ниво. В крайна сметка домакините се оттгеглиха на почивка с гол аванс.

Веднага след почивката Нестор Ел Маестро пусна в игра Евандро, който освежи играта на "червените". Това даде резултат, след като в 58-ата минута Евандро изравни резултата и върна българския тим в срещата. Минута преди това, Евандро се измъкна от Бойлесен, той го задържа и наруши баланса на атакуващия футболист на ЦСКА, но съдията остави играт да продължи.

Домакините обаче реагираха бързо и в 64-ата минута след центриране от корнер Н Дойе направи резултата 2:1, след като с глава засече центриране от корнер„ След попадението ЦСКА тръгна да търси изравняването, но не сполучи. Така след общ резултат 4:2 Копенхаген е напред в турнира, а ЦСКА ще продължи участието си в първенството на Първа лига.

Копенхаген - ЦСКА 2:1
голмайстори: 1:0 Н Дойе (23), 1:1 Евандро (58), 2:1 Н Дойе (64)

Ето и съставите на двата отбора:

Копенхаген: 21. Йоронен, 22. Анкерсен, 19. Вавро, 5. Биеланд, 20. Бойлесен, 29. Сков (87-Кодро), 10. Зека, 16. Грегуш (60-Квист), 8. Томсен, 14. Н Дойе (90-Сотириу), 7. Фишер

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас (в), 27. Борис Секулич, 5. Николай Бодуров (к), 25. Стивън Перейра, 14. Ангел Лясков, 6. Рубен Пинто, 15. Кристиян Малинов (72-Бикел), 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов (79.Манолев), 8. Едвин Джеси (46-Евандро), 9. Мауридес

Резерви: 1. Данте Стипица (в), 28. Пламен Гълъбов, 11. Станислав Манолев, 23. Александър Дюлгеров, 16. Жанио Бикел, 26. Валентин Антов, 10. Евандро