ЦСКА стигна до успех с 3:1 при домакинството си на Витоша Бистрица от 1/8-финалите за Купата на България. Рубен Пинто даде аванс на „армейците” в 15-ата минута, а два гола на влезлия като резерва Али Соу (74’ и 76’) сложиха точка на спора на „Българска армия”. Почетното попадение за „бистришките тигри” дойде в първата минута на добавеното време, когато Михаил Милчев вкара.

Двата гола на гамбийския нападател дойдоха след чудесни изяви на Кирил Десподов отляво, докато Соу се появи на терена десетина минути преди да дойдат головете му, заменяйки Мауридес.

ЦСКА Витоша

източник: lap.bg

ЦСКА обаче не впечатли кой знае колко в офанзивната си игра, докато не дойдоха последните 15 минути от срещата, когато „червените” заиграха на по-високо темпо и оформиха успеха си за Купата.

Срещата стартира в 19,00 часа и можехте да гледате по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

Тук, специално за вас, следихме срещата минута по минута.

Наставникът на „червените” Нестор Ел Маестро направи седем промени в стартовия си състав сравнение с шампионатната схватка с Берое през миналия уикенд (1:1). Росен Кирилов пък направи пет промени в състава на „бистришките тигри”, като на вратата застава Християн Василев, а с капитанската лента бе Стефан Христов.

ЦСКА - Витоша Бистрица 3:1

1:0 Рубен Пинто (15')

2:0 Али Соу (74')

3:0 Али Соу (76')

3:1 Михаил Милчев (90+1)

Мачът стартира с неособена активност от двата тима във фаза атака, като и ЦСКА и Витоша бяха в по-изчаквателна позиция. Все пак „армейците” наложиха лек териториален превес, а първият по-интересен епизод от частта дойде в 12-ата минута. Кирил Десподов центрира отдясно, а Михаил Милчев изчисти към центъра. Топката обаче попадна във Валентин Антов, който стреля добре, а стражът Християн Василев изчисти топката в ъглов удар.

Три по-късно дойде голът за ЦСКА. Едвин Джеси проби отляво и понечи да центрира, ала в наказателното поле на бистричани нямаше негов съотборник на позиция. Халфът на ЦСКА реши да върне към Рубен Пинто, който стреля от движение и със силен удар прониза Василев за 1:0.

След гола ЦСКА се прибра в по-защитна позиция, като позволи на Витоша да контролира по-сериозно топката.

В 20-тата минута Валентин Антов загуби в средата на терена, а Наско Милев открадна топката. Той комбинира с Ивайло Лазаров, който отправи много силен удар, но топката премина край десния страничен стълб на Стипица.

Десет по-късно ЦСКА имаше два шанса да удвои аванса си чрез Кирил Десподов. Първо Десподов бе намерен от Малинов зад защитата на гостите и се опита да вкара с външен фалц, но топката излезе в аут. В 34-ата минута пък Малинов комбинира с Пинто, а той подаде към откъсващия се Десподов. Крилото на ЦСКА опита да прокара топката между краката на вратаря на Витоша, но стражът отби топката в ъглов удар.

В заключителните минути от редовното време през първото полувреме Мауридес стреля с глава, но ударът му не бе точен.

Второто полувреме започна под контрола на ЦСКА, като такъв бе и тонът на срещата до последните минути. В 54-ата минута Михаил Милчев сбърка грубо пред наказателното си поле, а Жеферсон и Малинов го пресираха. Българският халф центрира по земя към Мауридес успоредно към Мауридес, но Петко Цанков се метна пожертвователно, за да предотврати втори гол за ЦСКА. Две по-късно Десподов достави от свободен удар за Мауридес, който засече с глава, но Василев улови.

В 66-ата минута пък се появи Али Соу, който замени Мауридес, а на гамбиеца му бяха нужни десет минути, за да вкара втори гол на Витоша. Кирил Десподов спринтира страхотно отляво, елиминирайки Румен Гьонов и си проправи път по фланга. Крилото на ЦСКА центрира по земя към Соу, който засече топката и накара феновете на „Българска армия” да ликуват – 2:0.

Две по-късно отново дуото Десподов-Соу зарадва хората на стадиона. Халфът на ЦСКА центрира перфектно между вратаря и последните защитници на Витоша, където пък причакваше Соу. Нападателят на ЦСКА сложи десния си крак и оформи класиката на „Армията” в 76-ата минута - 3:0.

До края на срещата остана време на Витоша да отбележи почетен гол, който дойде твърде късно. Все пак защитата на ЦСКА се пропука на два пъти, като първо Ивайло Лазаров стреля опасно от дъгата, за да може Данте Стипица да изчисти в корнер. Именно след ъгловия удар Михаил Милчев наказа неразбирателство между Соу и Чорбаджийски и отблизо прати топката във вратата за 3:1.

ЦСКА: Данте Стипица – Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров /к/, Валентин Антов – Рубен Пинто, Кристиян Малинов – Станислав Манолев, Тиаго Родригес, Кирил Десподов – Мауридес

Треньор: Нестор Ел Маестро

Витоша: Християн Василев – Тодор Гочев, Кристиян Кочилов, Даниел Кутев, Петко Цанков, Михаил Милчев, Георги Купенов, Иван Вълчанов, Ивайло Лазаров, Стефан Христов /к/, Наско Милев

Треньор: Росен Кирилов

Съдия: Петър Костадинов (Добрич)

Стадион: "Българска армия", (София)