Юношеският национален отбор на България до 16 г. изпусна нещастно победата срещу Сърбия в първата контрола между двата тима, играна днес в НФБ „Бояна“. „Лъвчетата“ поведоха с 2:0 след по-добра игра в първите  60 минути, но след това за кратко гостите стигнаха до 4 безответни гола, възползвайки се от грешки в нашата отбрана.

България имаше преимущество през първата част. В 17-тата минута удар с глава на Стоилов мина над гредата, а веднага след това Венислав Михайлов затрудни максимално сръбския страж Богданович с изстрел от границата на пеналта.

В 28-мата минута, при една от малкото си контраатаки, гостите получиха право да изпълнят дузпа, но вратарят ни Огнян Владимиров направи блестящо спасяване. В 30-тата минута Илиан Гатински застраши сръбската врата, а в 5 минути преди почивката Васил Василев пропусна най-чистото положение да открие резултата, след като изскочи сам срещу Богданович, който обаче парира изстрела му.

Веднага след началото на втората част отново Василев се откъсна зад сръбската отбрана, но се засуети и стражът на гостите успя да избие топката. Все пак логичното се случи и в 51-вата минута Гатински откри резултата след добавка, а в 58-мата България стигна до втори гол – Димитър Урумов бе фаулиран в наказателното поле и Василев реализира отсъдената дузпа.

След 60-ата минута обаче в нашата игра настъпи неочакван срив и Сърбия бързо успя да обърне мача, след като Йокич намали, а после капитанът Костов реализира два пъти за 2:3. В 77-мата минута Маравич оформи крайния резултат отново след неразбирателство в нашата защита.

Следващата проверка между двата тима е на 9 ноември от 11:00 ч. отново в НФБ „Бояна“.

Съставът на България: 1. Огнян Владимиров, 16. Иван Андонов, 4. Мартин Портарски (46 – 7. Радослав Караманов), 5. Божидар Жечев, 6. Валери Владимиров (88 – 3. Стоян Лазаров), 22. Даниел Ръжданов (77 – 18. Сашо Грънчаров), 20. Радостин Стоилов (63 – 19. Димитър Мрънков), 21. Венислав Михайлов (63 – 8. Димитър Челебиев), 15. Илиан Гатински (77 – 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов, 9. Васил Василев (63 – 10. Кристиян Горянов).

Селекционер: Тодор Симов.