Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 години отстъпи с 2:3 на Сърбия в контролна среща. Това е второ поражение на младите "лъвчета" от този съперник, след като във вторник сърбите спечелиха с 4:2. Днес гостите поведоха с 3:0, след което силно второ полувреме на момчетата на селекционера Тодор Симов беше отчетено с две попадения и още няколко възможности за трето.

Българският отбор не използва в този лагер някои от най-добрите таланти при набор 2008 сред които вратарят Пламен Пенев, Стивън Жерард, Калоян Божков и Марто Бойчев. Треньорът Симов днес също направи доста промени в стартовите 11 и шанс получиха момчета, които досега не бяха викани или имаха съвсем малко минути.

Всичко това се отрази на поведението на отбора и още в 4-ата минута капитанът на сърбите Василие Костов удари горната греда над вратаря Иван Кехайов. В 16-ата минута имаше ситуация и за България, но точно преди Димитър Мрънков да нанесе удар, сръбски защитник чисти от голлинията. В 22-ата минута Сърбияа поведе с гол на Костов, който се възползва от неразбирателство на българската отбрана. А четири минути по-късно едва не се стигна до второ попадение, но Кехайов с крака изчисти. 0:2 за Сърбия стана факт малко преди края на първата част, когато Алекса Дамянович беше оставен сам след центриране от корнер и вкара.

Секунди след началото на второто полувреме гостите стигнаха до трето попадение, този път дело на нападателя на Чукарички Матео Маравич, който оползотвори нова асистенция на капитана Костов.

В 53-ата минута съдията Станимир Тренчев отсъди дузпа за събаряне с ръка на най-добрия в българския тим днес - капитанът Радослав Караманов. Кристиян Горянов не сбърка и върна едно попадение. България съкрати още пасива 7 минути по-късно, когато Караманов отново се включи много добре и буквално сервира топката на Васил Василев, а българският таран я прати във вратата за 2:3. Секунди преди края на срещата резервата Венислав Михайлов можеше да изравни, след като навърза трима сръбски защитници в наказателното поле, но се забави с момента на изстрела и от малък ъгъл не успя да преодолее стража на гостите.

Състав на България: Иван Кехайов, Кристиян Гиздев, Стоян Лазаров, Радослав Караманов, Димитър Челебиев, Кристиян Горянов, Никола Генчев, Николай Любомиров, Самуил Мечев, Сашо Грънчаров, Димитър Мрънков (второ полувреме: Антони Николов, Мартин Потрарски, Валери Владимиров, Васил Василев, Илиян Гатински, Иван Андонов, Радостин Стоилов, Даниел Ръжданов, Венислав Михайлов.