България загуби с 0:1 от европейския шампион Англия в последна среща от първия кръг на Европейските квалификации за юноши до 19 години. Така момчетата на Ангел Стойков събраха 6 точки и продължават във втория Елитен кръг.

Ангел Стойков влезе в историята на българския футбол като първия треньор, който печели две квалификации в рамките на една календарна година. Също така Стойков става и първият треньор, който класира два последователни набора на Елитен кръг.

България можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато Иван Тилев стреля перфектно от фаул, но прати топката в напречната греда.
В 11-ата минута Стърлинг надигра елементарно наш защитник и центрира към Джейдън Санчо, който с глава откри резултата. Калоян Кръстев в 14-ата минута отправи опасен удар, който попадна в ръцете на Балкомб. Добрата игра на нашите продължи и в 25-ата минута отново организирахме добра атака.  В 32-ата минута Кетиа центрира отляво към Маунт, чийто удар бе майсторски спасен от Шейтанов. Две минути преди края на първата част Ембълтън нацели напречната греда с удар отблизо.

Втората част започна с натиск на футболистите на Ангел Стойков. Станислав Иванов и Калоян Кръстев бяха близо до изравняване на резултата.
В 57-ата минута нашите бяха ощетени от главния съдия, след като Тони Иванов бе фаулиран в наказателното поле на Англия, но дузпа не бе отсъдена.
В 63-ата минута Таймън бе оставен непокрит, но шутира над напречната греда. Само 180 секунди по-късно резервата Бреритън излезе сам срещу Шейтанов, но стреля в аут.

Иван Тилев в 77-ата минута опита да изненада вратаря на Англия от пряк свободен удар, но топката излезе в аут.
В 89-ата минута Калоян Кръстев пропусна отлична възможност да изравни, но с глава стреля над напречната греда.

Състав на България: Димитър Шейтанов, Ертан Томбак, Андреа Христов, Александър Бастунов, Николай Янков (46-Илия Груев-младши), Иван Турицов (73-Кирил Николов), Атанас Кабов (46-Тони Иванов), Станислав Иванов, Димитър Костадинов, Иван Тилев, Калоян Кръстев./БТА