Бившият съдия Александър Костадинов направи анализ на спорните ситуации в дербито между ЦСКА и Лудогорец, което завърши 1:1.

Една от най-спорните ситуации в мача бе в 49-та минута. Джоди Лукоки центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Клаудиу Кешеру овладя топката, Божидар Чорбаджийски влезе на шпагат в краката на румънския нападател и не игра с топката, а съдията Николай Йорданов прецени, че няма основание да свири дузпа.

Тиаго Родригес центрира от корнер в наказателното поле на Лудогорец в 82-та минута, Бодуров стреля с глава, но Антон Недялков изби. След това Десподов овладя топката и се опита да шутира, но бе застъпен от Лукоки. Съдията Николай Йорданов не свири нищо в ситуацията.

Лудогорец завърши мача с човек по-малко. В 89-та минута Сисиньо фаулира Кирил Десподов. Сисиньо препъна Десподов и посегна с дясната ръка. Николай Йорданов изгони Сисиньо за втори жълт картон.