ЦСКА стартира с равенство – 1:1, своите проверки в испанския курорт Марбея. „Армейците” не успяха да победят германския Бохум, а контролната среща бе часове, след като тимът на Нестор Ел Маестро пристигна на Иберийския полуостров. Себастиан Майер откри резултата в 63-ата минута след прекрасен гол от фаул, а десет. ЦСКА пък отговори на попадението на герамнския тим с гол в 75-ата минута, когато прелестна комбинация между Енрике Рафаел и Кристиян Малинов приключи с гол за втория. Двата отбора показаха много желание за игра, а на терена в Испания имаше и много борба, като треньорите имаха възможност да изпробват различни схеми и изпълнители по време на 90-те минути. Следващият мач за българския тим е срещу Академия Пушкаш на 20-и януари.

ЦСКА - БОХУМ 1:1

0:1 Себастиан Майер (63')

1:1 Кристиян Малинов (75')

Във втората минута Жоржиньо напредна през средата и видя вдясно Тиаго Родригес, който обаче не съумя да достави центриране, а топката бе изчистена в корнер. При последвалото изпълнение Тиаго прати топката в наказателното поле, а тя бе атакувана от Николай Бодуров, ала капитанът на ЦСКА не отправи солиден удар с глава и Риман улови.

В 12-ата минута Бохум създаде постепенно комбинация, която премина по левия фланг на германция. Стефано Челоци пусна за Теше в наказателното поле, но Божидар Чорбаджийски се намеси и изчисти топката напред. Секунди по-късно Витаутас Черниаускас трябваше да се намесва решаващо. Соарес напредна отляво и пусна добър пас по земя в наказателното поле на „червените”. Получи се засуетяване в отбраната на ЦСКА, а Теше атакува топката, но миг преди това Черниаускас улови, за да предотврати гол за Бохум.

Десет по-късно  минута Николай Бодуров влезе в единоборство с Теше в наказателното поле на „червените”, но съдията не отсъди дузпа за отборът от Вестфалия. В 27-ата минута Кирил Десподов изпълни пряк свободен удар от сериозна дистанция, а топката прелетя високо над напречната греда на вратата на Бохум. Две по-късно Десподов изведе на добра стрелкова позиция Али Соу. Гамбиецът отправи удар с левия крак по диагонала, ала Риман улови.

В 35-ата минута Бодуров можеше да си отбележи автогол, след като не се намеси добре при центриране на Бохум отдясно, но за негов късмет топката излезе в ъглов удар. В 38-ата минута Симон Цолер бе видян зад гърба на защитата на ЦСКА с центриране и нанесе топовен удар, който бе отразен от вратаря на ЦСКА Черниаускас. В същото време обаче страничният съдия вдигна своя флаг за засада на Цолер.

Двата отбора стартираха втората част с много промени, като и двамата треньори ротираха съставите си, с възгледите си за предстоящата подготовка. ЦСКА пък започна със сериозна преса второто полувреме, която не доведео до успех в първите десет минути, а първата по-сериозна ситуация бе на страната на Бохум. В 55-ата минута пък Доминик Холткамп отправи изстрел отляво към вратата на резервата Данте Стипица, но Секулич блокира опита на футболиста на Бохум. Минутка по-късно пък Силвер Жанвула бе оставен непокрит в полето на ЦСКА и стреля, обръщайки се, но Стипица уверено улови топката.

След точно час игра Жоржиньо направи мощен спринт отдясно, подминавайки левия бек на Бохум. Крилото на ЦСКА бе на аутлинията и пусна пас по земя в наказателното поле, ала Мауридес не бе на позиция и топката бе изчистена от германската защита. Секунди по-късно именно Мауридес се извиси над всички в наказателното поле на Бохум, но ударът му с глава бе неточен.

В 62-ата минута Валентин Антов влезе много грубо в краката на Рьомлинг, а съдията отсъди нарушение. Себастиан Майер се нагърби да изпълни пряк свободния удар и с добро изпълнение откри резултата – 1:0 за Бохум. ЦСКА можеше да изравни резултата минута по-късно. Жоржиньо отново навърза защитата на Бохум отдясно и пусна по земя към Мауридес. Бразилецът нанесе удар, но вратарят на Бохум отрази удара с прекрасен рефлекс. „Червените” имаха претенции за дузпа в 72-ата минута, когато Рафаел Енрике бе препънат в наказателното поле, но главният съдия не посочи бялата точка.

В 75-ата минута ЦСКА изравни резултата срещу Бохум. Рафаел Енрике комбинира с Кристиян Малинов в наказателното поле. Опорният полузащитник си бутна топката с десния крак, за да последва силен диагонален шут с левия, който да изравни резултата – 1:1.

В 86-ата минута Жоржиньо загуби топка в средата на терена, което даде възможност на Бохум да състави бърза контраакция. Гьоркем Саглам пое през средата и стреля по земя, но Стипица отрази опасността за германците.

Ето и стартовия състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 11. Станислав Манолев, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Николай Бодуров (к), 27. Борис Секулич, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 2. Стойчо Атанасов, 25. Стивън Перейра, 28. Никола Борисов, 16. Жанио Бикел, 23. Мартин Смоленски, 17. Енрике Рафаел, 9. Мауридес, 10. Евандро

Бохум: 1. Мауел Риман, Данило Соарес, Антони Лосия, Симон Цолер, Сидни Сам, Том Вайландт, Лукас Хинтерзеер, Ян Гямерах, Патрик Фабиан, Стефано Челоци, Роберт Теше

Рубен Пинто, Едвин Джеси, Ангел Лясков и Йоан Бауренски получиха почивка от треньора, защото в последните дни тренираха на облекчен режим и щабът не иска да рискува с пускането им в игра.