ЦСКА постигна пълен обрат от 0:2 до 4:2 срещу Университатя Крайова и записа четвъртата си победа в четирите изиграни до момента контроли на лагера в Австрия.

Така ЦСКА записа четвъртата си победа от четири мача в Австрия, като този път вкара и четири гола. След Вакер, Габала и Зенит, жертва на "червените" падна и петият в румънското първенство.

Стамен Белчев заложи на по-различен стартов състав, с оглед на това, че в събота от 19 ч. "червените" ще изиграят приятелска среща и с Карабах.

Първото полувреме в мача бе много бурно откъм събития и голове. Началото бе лошо за българите. Още във 2-ата минута 20-годишният централен нападател на румънците Андрей Иван попари „червените“ и откри резултата в полза на румънците.

В 20-ата минута същият футболист, който бе с капитанската лента на Университатя, бе изведен зад гърба на „червената“ защита и покачи на 2:0 за румънците.

В тези минути Университатя превъзхождаше напълно, но скоро нещата се промениха. Първо хубава комбинация между Десподов и Милчо Ангелов завърши с хубав изстрел и гол за ЦСКА в 31-ата минута.

В 38-ата далечен изстрел на Никола Колев изпрати топката във вратата след неумелата намеса на румънския вратар.

Така ЦСКА доведе нещата до 2:2, въпреки че през първото полувреме Университатя бе доминиращият отбор.

През втората част в състава на румънците настъпи пълна промяна, докато Стамен Белчев постепенно извършваше промените в своя тим.

Надмощието вече бе на страната на ЦСКА, който логично стигна до нов гол. В 73-ата минута Кристиян Малинов с далечен удар завари неподготвен вратаря на румънците Митрович и той капитулира – 3:2 и пълен обрат за ЦСКА.

В 88-ата минута Давид Симао сложи точка на головата серия и фиксира крайното 4:2.

ЦСКА срещу трима българи и многократен наш шампион

Следихме двубоя минута по минута в Gong.bg

ЦСКА - УНИВЕРСИТАТЯ 4:2

0:1 Андрей Иван 2, 0:2 Андрей Иван 20, 1:2 Милчо Ангелов 31, 2:2 Никола Колев 38, 3:2 Кристиян Малинов 73, 4:2 Давид Симао 88

90 - КРАЙ НА МАЧА - 4:2 ЗА ЦСКА.

88 - НОВ ГОЛ И 4:2 ЗА ЦСКА. Давид Симао с плътен шут покачи още повече резултата.

77 - Валентин Антов е поредният нов играч на терена за ЦСКА.

75- Вратарят на Крайова спаси опасен удар с глава на Чорбаджийски.

73 - НОВ ГОЛ ЗА ЦСКА - 3:2. Далечен удар на Кристиян Малинов изненада вратаря Митрович и ЦСКА поведе с 3:2 от 0:2.

72 - Дюлгеров е сменен от Бодуров. Кубемба е заменен от Кевин Меркадо.

67 - Слави Петров сменя Георги Китанов на вратата на ЦСКА.

64- Опасен диагонален удар на Стойчо Атанасов, вратарят на румънците Митрович спасява.

57 - Антон Недялков заменя Кирил Десподов в състава на ЦСКА.

56 - Опасен фаул пред вратата на ЦСКА. Мощен изстрел, който минава встрани от вратата на българите.

46 - Напълно нова единайсеторка за румънците, Апостол Попов е в игра. Чорбаджийски смени Манолев в състава на българите. Давид Симао също е на терена.

46 - НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 - КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ - 2:2

38 - ИЗРАВНИТЕЛЕН ГОЛ ЗА ЦСКА - 2:2. Далечен удар на Никола Колев, грешка на вратаря на Университатя Каланча и топката е във вратата на румънците.

31 - ГОЛ ЗА ЦСКА - 1:2. Хубав изстрел на Милчо Ангелов и румънският вратар е преодолян - ЦСКА връща един гол.

26 - Гредата спаси ЦСКА от трети гол след прехвърлящ удар към празната врата на Александру Балуца.

20 - ВТОРИ ГОЛ ЗА УНИВЕРСИТАТЯ - 0:2. Отново 20-годишният Андрей Иван е намерен зад гърба на отбраната на ЦСКА и покрай вратаря вкарва втори гол за румънците.

17 - Удар на Банку, спасен от Китанов. Атаката дойде след грешка на Никола Колев в средата на терена.

14 - Густаво стреля от средна дистанция, топката профучава над вратата на ЦСКА.

2 - ГОЛ ЗА УНИВЕРСИТАТЯ - 0:1. Никушор Банку намери Густаво, той подаде към капитана Андрей Иван. Непокрит, той отблизо изненада ЦСКА с ранен гол.

1 - Начало на мача

Стартов състав на ЦСКА: Георги Китанов (в), Стойчо Атанасов, Станислав Манолев, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Рубен Пинто, Никола Колев, Милчо Ангелов, Кирил Десподов, Густаво Кулма, Кевин Кубемба

Резерви: Слави Петров (в), Борис Груев (в), Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Валентин Антов, Антон Недялков, Фернандо Каранга, Кристиян Малинов, Давид Симао, Кевин Меркадо, Рафаел Роберто Енрике

Стартов състав на Университатя: Каланча, Барт, Нелич, Р. Димитров, Бричеа, Матею, Янаке, Густаво, Танку, Балица, Иван