ЦСКА преговаря с бившия нападател на Манчестър Юнайтед Федерико Македа, научи "Спортно шоу Гонг".

Според информацията ръководството на "червените" води преговори с 26-годишния голаджия като за момента двете страни не могат да стигнат до договорка по финансовите параметри на сделката.

Иначе предимство за ЦСКА е, че в момента Македа е без отбор и би преминал като свободен агент.

За последно бившият младежки италиански национал прекара две години във втородивизионния Новара като в 51 мача реализира 10 гола. От клуба обаче освободиха Македа, който в момента търси нов отбор. Преди време се появиха слухове, че и Левски може да привлече италианеца.

Македа е юноша на Лацио, след което премина в академията на Ман Юнайтед. След като стана голмайстор за тима до 18 години, Македа започна да тренира с мъжете, след което навръх 17-ия си рожден ден подписа и първи професионален договор. Звездният му момент дойде на 5 април 2009.

Тогава в дебюта си срещу Астън Вила Македа влезе в игра след 60 минути игра при резултат 1:2. Кристиано Роналдо изравни в 80-ата минута, а в добавеното време Македа донесе победата.

Федерико Македа

източник: Gulliver/GettyImages

До края на сезона и през следващия Македа често влизаше в игра като резерва, а за общо 19 мача реализира 4 гола. Последваха периоди под наем в отбори като Сампдория, Куинс Парк Рейнджърс, Щутгарт, Донкастър и Бирмингам преди да бъде закупен от Кардиф, а оттам през 2016-а последва преминаването в Новара.