ЦСКА посреща Берое в един от възловите мачове от 29-ия кръг на първата шестица, в Първа лига.

Двубоят е от 20 часа на стадион „Българска Армия“ и може да проследите минута по минута в Gong.bg, както и да го гледате по PLAY DIEMA XTRA DIEMA SPORT.

ЦСКА е в борбата за титлата с Лудогорец. „Червените“ изостават с три точки и със сигурност ще бъдат пределно мотивирани, за да подложат разградчани на допълнително напрежение преди гостуването им на Левски. В същото време Берое няма право на отстъпление. Старозагорци имат нужда от положителен резултат при визитата си в София, за да запазят шансовете си в борбата за четвъртото място.

Николай Бодуров е пред своя 75-и мач за ЦСКА в първенството. Само веднъж националът не започна като титуляр, а в 2 от досегашните срещи бе сменен. След завръщането на ЦСКА в елита повече двубои от него имат единствено Чорбаджийски (81) и Рубен Пинто (80)

Мартин Смоленски, който само 2 пъти не попадна в групата на тима за мачовете през пролетта, е най-младият футболист, взел участие в мач от настоящия сезон – дебютира в Първа лига само ден след като навърши 16 години на 9 март т.г. при 3:1 над Етър

За първи път през сезона ЦСКА е в серия от 4 поредни мача без допуснат гол – 2:0 срещу Берое, 1:0 срещу Черно море, 1:0 над Лудогорец за купата и 0:0 отново в Разград в последния кръг

За първи път, откакто старозагорци са водени от Александър Томаш, са в серия от 5 поредни срещи без победа в рамките на едно първенство. За последно биха Дунав с 1:0 у дома на 24 февруари

Мартин Камбуров се намира в най-дългата си серия без гол – 6 поредни шампионатни срещи. Предишният по-дълъг период на голова суша за стрелец №2 в историята на клубния ни футбол бе с екипа на Локо Пд – 9 последователни мача през пролетта на 2017 г.

В миналия кръг срещу Ботев Пд Педро Еуженио прекъсна серията си от 520 игрови минути, в които не вкара гол след завръщането си при заралии. Това бе 20-ото му попадение за беройци в Първа лига

БАЛАНС

В Първа лига: 105 мача, 71 победи за ЦСКА, 24 равенства, 10 победи за Берое, голова разлика 244-82 за ЦСКА

ЦСКА като домакин: 52 мача, 45 победи за ЦСКА, 6 равенства, 1 победа за Берое, голова разлика 159-31 за ЦСКА