ЦСКА победи Карабах с 5:2 в петата си контрола на австрийска земя . За ЦСКА точни бяха Каранга на два пъти, Малинов, Десподов и автогол на Юнусадзе. За азербайджанския тим се разписаха Рамазанов и Дино през втората част.

Головото шоу започна в 14-ата минута на срещата, когато Каранга с елегантен прехвърлящ удар матира вратаря на Карабах, след като излезе очи в очи с него. В 29-ата минута Десподов опита да се разпише, а след неговия удар Юнусадзе си заби автогол. До почивката с красива игра и две попадения на Малинов и Десподов резултатът набъбна до 4:0.

През втората част Рамазанов съумя да намали резултата в 55-ата минута, но Каранга с втория си гол в мача върна разликата между двата тима само 3 минути по-късно. В 76-ата минута Дино оформи крайния резултат.

Eто и стартовите 11 на наставника Стамен Белчев:

Георги Китанов, Антон Недялков, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Станислав Манолев, Давид Симао, Кристиян Малинов, Рубен Пинто, Кевин Меркадо, Кирил Десподов, Фернандо Каранга

Резерви: Слави Петров, Борис Груев, Стойчо Атанасов, Валентин Антов, Александър Дюлгеров, Александър Георгиев, Милчо Ангелов, Никола Колев, Кевин Кубемба, Густаво Кулма, Енрике

ЦСКА - Карабах (Азербайджан) 5:2
Голмайстори: 1:0 Каранга (14), 2:0 Юнусадзе (29-автогол), 3:0 Малинов (33), 4:0 Десподов (44), 4:1 Рамазанов (55), 5:1 Каранга (58), 5:2 Дино (76)

На живо минута по минута:

1 - Начало на двубоя

6 - Корнер за Карабах, след атаката нямаше опасност за Китанов

11 - Нова опасна атака за Карабах, последва корнер за Карабах. След изпълнението нямаше опасност за Китанов

12 - Десподов падна в наказателното поле на Карабах, но нарушение срещу него нямаше

14 - Гол за ЦСКА! Каранга се откъсна от отбраната на Карабах и с елегантен прехвърлящ удар откри резултата в полза на "червените"

Колоритна българска агитка подкрепя ЦСКА

15 - Китанов изби с крак кълбото при опасна атака на азербайджанския тим.

18 - Десподов отново е на тревата в наказателното поле на Карабах, но съдията отсъди засада

22 - Бодуров застана на пътя на топката при удар на Дино и предотврати опасност пред вратата на Китанов, след като Чорбаджийски сбърка.

26 - Рамазанов стреля от движение към вратата на ЦСКА, но кълбото мина встрани от вратата

29 - Гол за ЦСКА! Десподов центрира топката към голлинията на Карабах, а там бранителят на азербайджанците Юнусадзе си отбеляза автогол

33 - Гол за ЦСКА! Кристиян Малинов с точен завършващ удар направи резултата класически за "червените"

44 - Гол за ЦСКА! Десподов се разписа за 4:0, след като не остави шансове на стража на Карабах Магумедов

45 - Край на първото полувреме!

46 - Начало на второто полувреме!

48 - Удар на Каранга с глава, уловен от вратаря на Карабах

55 - Гол за Карабах! Рамазанов намали резултата на 1:4, а на вратата на ЦСКА вече е Слави Петров

58 - Гол за ЦСКА! Каранга реализира втория си гол в двубоя за 5:1

Кулма замени Десподов и до края на мача ще доиграе срещата, Каранга също е заменен от Кубемба, Александър Георгиев влиза на терена, Пинто и Симао напуснаха игрището. Дюлгеров влезе на мястото на Бодуров в състава на ЦСКА при поредната смяна на Стамен Белчев. Стойчо Атанасов и Милчо Ангелов също се появиха на терена.

72 - Кулма опита опасна атака за "червените", не се получи опасност, след като бранител на Карабах се справи.

76 - Гол за Карабах!  Дино Нлову се разписа, а след направените куп промени играта на българския тим се поразвали

90 - Край на мача!

Отборът на Карабах е най-успешният тим от страната в европейските турнири и през последните сезони е редовен участник в груповите фази. Любопитното е, че кондиционният треньор на тима е българинът Чудомир Чакъров, който работи съвместно с испанеца Рубен Селес.

ЦСКА влезе в двубоя след серия от четири победи в досегашните контроли. Вчера червените се наложиха с 4:2 над Университатя (Крайова), а преди това победиха Зенит, Вакер и другия азербайджански гранд Габала.