ЦСКА победи третодивизионния Вихрен Сандански в първата си контрола за 2018 година с 2:0. "Червените" откриха резултата в 56-ата минута на срещата, след като Бланко беше на точното място и реализира, а четири минути по-късно новото попълнение Роланд Алберг удвои преднината на "червените". В 70-ата минута на срещата в игра влезе и голмайсторът на тима Фернандо Каранга. Мачът беше пропуснат от Жеферсон Телес, Андре Монтейро, Николай Бодуров и Раул Лое.

Пред пълни трибуни ЦСКА започна активно срещата като Десподов на два пъти в началните минути създаде главоболия на вратаря на Вихрен Стефано Кунчев. Вихрен отговори с две опасности пред вратата на "червените" като в 40-ата минута опит за прехвърлящ удар беше спрян от стража на "червените".

През втората част футболистите на Стамен Белчев се поактивизираха и в рамките на 4 минути вкараха два безответни гола. Първо Бланко беше точен в 56-ата минута, а четири минути по-късно новото попълнение Алберг от няколко метра наказа стража на домакините.

След 75-ата минута домакините погледнаха по-смело към вратата на ЦСКА, но на няколко пъти от статични положения не сполучиха да реализират. Така ЦСКА започна 2018 гоина с успех.

Как се разви мачът минута по минута:

1 - Начало на мача

3 - Солидна агитка подкрепя "червените" в Сандански

4 - Пряк свободен удар за Вихрен, след изпълнението му кълбото попадна в ръцете на Черниаускас

10 - Опасна атака за ЦСКА завърши с удар над вратата

13 - Десподов се впусна по дясното крило и навлезе в наказателното поле на Вихрен, но бранител изчисти в корнер, след изпълнението му не последва опасност за вратата на Вихрен

15 - Пряк свободен удар за ЦСКА, топката е на около 22 метра от вратата на Вихрен, ударът на Десподов попадна в ръцете на вратаря

25 - Пряк свободен удар за Вихрен, след изпълнението кълбото мина встрани от вратата

40 - Футболист на Вихрен опита прехвърлящ удар, не сполучи

43 - Пряк свободен удар за ЦСКА на около 23 метра от вратата на Вихрен. Новото попълнение Роланд Алберг застана зад топката, но го прати встрани от вратата

45 - Край на полувремето

46 - Начало на второто полувреме

56 - Корнер за ЦСКА, след изпълнението му резултатът беше открит, след като Бланко беше на точното място и откри.

60 - Нов гол за ЦСКА, новото попълнение Роланд Алберг от няколко метра наказа Стефано Кунчев и прати кълбото в десния ъгъл на вратата на Вихрен

75 - Пряк свободен удар за Вихрен, след изпълнението му футболист на домакините се замота в наказателното поле и беше париран от бранител

79 - Пряк свободен удар за Вихрен, но доста далече за пряк обстрел. Все пак футболистът на Вихрен стреля опасно, но вратарят на ЦСКА изчисти в корнер

87 - Нов пряк свободен удар за Вихрен, след изпълнението вратарят на ЦСКА изчисти кълбото