ЦСКА и Етър завършиха 2:2 в първи двубой за двата тима от първия кръг на efbet Лига за сезон 2019/2020.  Още в 4-ата минута на срещата "червените" откриха от дузпа реализирана от Али Соу. Нарушение на Дюлгеров в наказателното поле срещу Петър Занев накара съдията Стефан Апостолов да отсъди дузпа. В 57-ата минута Даниел Младенов възстанови равенството. В 74-ата минута Митков реализира второто попадение за "червените". Втори гол на Даниел Младенов след перфектен пас на Стоянов в 78-ата минута направи резултата 2:2.

Ilian Telkedzhiev, LAP.bg
59 снимки

При първата по-сериозна опасност към вратата на Етър падна и попадението. В 4-ата минута Али Соу се разписа от дузпа, след като Петър Занев беше фаулиран от Дюлгеров в наказателното поле и съдията Апостолов отсъди наказателния удар.

Етър отвърна с опасна атака в 13-ата минута, когато Даниел Младенов беше оставен без опека, но не сполучи да изравни резултата. Пет минути по-късно Соу не успя да удвои преднината на "червените" при изгодна ситуация.

Крум Стоянов и Светослав Ковачев опитаха да матират отбраната на "червените" при опасни атаки в средата на първото полувреме, но не им се получи.

Етър направи много добра атака в 51-ата минута, но оказалият се на чиста голова позиция Йордан Апостолов не уцели вратата. В 63-ата минута след центриране от корнер Чорбаджийски нацели страничната греда на Етър.

ЦСКА съумя да излезе напред в резултата с дебютен гол на юношата на "червените" Митко Митков, който стреля от далечно разстояние, вратарят Иванов не се намеси добре и топката влезе в мрежата в 74-ата минута. Само пет минути по-късно Даниел Младенов получи отличен пас от Иван Стоянов и направи резултата 2:2.

В 86-ата минута Пинто падна около наказателното поле на Етър, но съдията Апостолов му вдигна жълт картон за симулация.

До края на двубоя Соу пропусна от изгодна позиция пред вратата на Етър, а в края на двубоя "виолетовите" не успяха да вземат трите точки, след като Илиев пробяга цялата половина на ЦСКА, но завършващият му удар не намери целта.

Така двата тима завършиха 2:2 и взеха по 1 точка на старта на първенството през сезон 2019/2020.

Първенство на efbet Лига, среща от 1-ия кръг:
ЦСКА - Етър Велико Търново 2:2
голмайстори: 1:0 Али Соу 4-дузпа, 1:1 Даниел Младенов 57, 2:1 Митко Митков 74, 2:2 Даниел Младенов 78

жълти картони: Рубен Пинто (ЦСКА-София), Здравко Илиев, Йордан Апостолов (Етър ВТ)
главен съдия: Стефан Апостолов (Симитли)
стадион Българска армия: 4000 зрители
състави:
ЦСКА София: Витаутас Черняускас, Стойчо Атанасов, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Петър Занев, Тиаго Родригеш, Диего Фабрини (60- Денис Давидов), Рубен Пинто, Греъм Кери (69- Митко Митков), Евандро (76- Жанио Бикел), Али Соу
Етър ВТ: Христо Иванов, Здравко Илиев, Артьом Артюнин, Александър Дюлгеров, Крум Стоянов, Румен Руменов (90+1- Яни Пехливанов), Светослав Ковачев (71- Иван Стоянов), Даниел Младенов (88- Дино Мартинович), Флорант Боджадж, Красимир Станоев, Йордан Апостолов