ЦСКА победи Локомотив Горна Оряховица с 3:0 в първа проверка от лятната подготовка на тима. Али Соу се разписа в 56-ата минута, а Жанио Бикел удвои в 79-ата минута. Автогол на Мартин Сандов оформи крайния резултат в 86-ата минута.

В първите минути на срещата играта беше равностойна. В 11-ата минута Петър Занев се впусна в атака по лявото крило, пусна успореден пас към наказателното поле, но нямаше играч на "червените", който да засече топката във вратата на "железничарите". Локомотив отвърна с опасна атака в 22-ата минута на двубоя, когато Емин Ахмед опита удар към вратата на Черниаускас, но не успя да реализира.

Локомотив отново опита опасна атака в 30-ата минута на двубоя, но не сполучи да се разпише. Шест минути по-късно отново атака на Локомотив изтормози отбраната на "червените", но те с общи усилия се справиха. В 37-ата минута опасен удар на Мартин Данов мина много близо до страничната греда на "червените". ЦСКА изпълни куп ъглови удари пред вратата на съперника, но не съумя да се възползва от тези статични положения. В края на полувремето, в 43-ата минута Нуно Томаш с глава стреля добре, но Ивайло Василев улови кълбото. След първите 45 минути двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

При отлична атака през втората част в 56-ата минута Али Соу се разписа и изведе "червените" напред в резултата. След центриране в наказателното поле, атакуващият играч на "червените" реализира и попадението, което изведе тима на Митов напред в резултата.

Десет минути по-късно при отлична атака на ЦСКА последва нарушение срещу играч на "червените", а от последвалия пряк свободен удар, Тиаго не успя да намери целта. Малко по-късно Бикел се впусна в атака по десния фланг, но нито шутира, нито центрира и топката излезе в аут.

В 73-ата минута Дурич беше изведен отлично в наказателното поле на Локомотив, прехвърли вратаря, но топката мина встрани от вратата. В 79-ата минута на срещата Денис Давидов пусна пас към Бикел и той от няколко метра направи резултата 2:0 в полза на ЦСКА. В 84-ата минута на срещата резултатът стана класически, след като Бикел центрира отдясно, а бранител на Локомотив в опита си да изчисти топката я прати в собствената си врата.

Така "червените" започнаха подготовката си с категоричен успех.

ЦСКА - Локомотив Горна Оряховица 3:0
голмайстори: 1:0 Али Соу (56), 2:0 Бикел (79), 3:0 Сандов (86-автогол)

Стартовият състав на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 11. Петър Занев, 25.  Нуно Томаш, 26. Валентин Антов, 16. Жанио Бикел, 21. Диего Фабрини, 10. Евандро, 23. Митко Митков, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Густаво Бусато, 1. Илия Шаламанов, 3. Жеферсон Телес, 5. Николай Бодуров, 28. Пламен Гълъбов, 6. Рубен Пинто, 7. Денис Давидов, 8. Едвин Джеси, 14. Греъм Кери, 17. Енрике Рафаел, 24. Стефан Дурич, 18. Мартин Смоленски, 20. Тиаго Родригес, 21. Али Соу

Треньор: Добромир Митов

Локомотив ГО: 31. Ивайло Василев, 22. Емин Ахмед, 23. Ивайло Тодоров (к), 5. Михаил Минков, 21. Атанас Фиданин, 10. Мартин Данов, 11. Сава Савов, 20. Жан Пехливанов, 4. Калоян Стефанов, 19. Димитър Юруков, 16. Иван Михайлов

Резерви: 77. Мартин Сандов, 8. Стиван Славков, 33. Зехнур Чаушев, 17. Атанас Пашалиев, 27. Виктор Василев, 9. Кристиян Райчев, 18. Петър Чалъков, 24. Йоан Николов, 6. Ростислав Дончев, 7. Иван Гюров