Лудогорец възпря устрема на ЦСКА към титлата с минимална победа с 1:0 в дербито на петия кръг.

Шампионите вкараха чрез Вандерсон в 21-ата минута, а през второто полувреме пропуснаха още шансове. Лудогорци видимо изглеждаха мобилизирани след слабата си игра в няколко поредни мача и заслужиха трите точки. С тях Лудогорец събра 10 пункта и е трети, ЦСКА слезе на втората позиция с 12, а начело изскочи Левски с 13.

Мачът бе оспорван, но в рамките на феърплея, нямаше ексцесии, нито на терена, нито на трибуните. Имаше някои спорни ситуации, но нищо драстично.

Само в края избухна един сблъсък между Моци и Мауридес. Двамата бяха напът да се сбият, след като румънецът разпери победно ръце пред феновете на ЦСКА и последва реакцията на бразилеца.

В 12-ата минута Стивън Перейра загуби топката в невралгична зона и после Бодуров фаулира Кампаняро. Бе отсъден опасен пряк свободен удар за Лудогорец. От вего Марселиньо затрудни Черняускас, но литовецът изби встрани.

Две минути по-късно  Мисиджан стреля силно, но топката намери тялото на защитник на ЦСКА  и топката излезе в корнер.

В 18-ата минута и ЦСКА опита да се възползва от ъглов удар. С глава стреля Стивън Перейра, топката премина опасно, но встрани от вратата на Лудогорец .

В 21-ата минута Лудогорец удари пръв. Вандерсон бе изведен сам срещу Черняускас от Натанаел, вратарят първо парира удара му, Вандерсон овладя отново топката и прехвърли излезлия напред страж на ЦСКА за 1:0.

После Тиаго стреля по диагонала, но ударът му не затрудни вратаря на Лудогорец Броун.

Играта бе равностойна след гола.

В края на полувремето Мауридес падна в пеналта на Лудогорец и разпери ръце, искайки дузпа. Моци бе поставил ръката си върху рамото на Мауридес, но сякаш нямаше достатъчен натиск и реферът подмина ситуацията.

Малко преди края на първата част имаше и още един спорен епизод, когато при единоборство Вандерсон разпери ръка и закачи по лицето Лясков, а после и по гърдите, а Николай Йорданов подмина положението, без да му отдаде допълнително внимание.

Видяхме нерви в заключителните минути на първата част и е хубаво, че точно в този момент дойде време да прозвучи последният сигнал  на Николай Йорданов – двата отбора се прибраха в съблекалните за почивка при 1:0 за Лудогорец.

В 51-ата минута Кешеру изведе на чиста позиция Мисиджан, но той буквално "изплю" положението и подари топката на Черняускас.

В 59-ата имнута възникнаха две ситуации последователно пред вратата на ЦСКА. Първо Сисиньо изведе елегантно с пета Вандерсон, той напредна, но бе затворен от вратаря и защитниците на ЦСКА и Черняускас улови.

А после и Натанаел излезе на изгодна позиция, но реши да стреля от средна дистанция, вместо да потърси свободен свой партньор и сгреши - аут.

В 62-ата минута Мауридес пробва далечен удар от фаул, но на метър над вратата.

В 64-ата минута Сисиньо намери Кешеру непокрит на близката греда, завърши с едно докосване, Черняускас изби в корнер.

Лудогорец изчакваше на контри, които извеждаха домакините на опасни позици, но липсата на концентрация пред гола им пречеше да затворят мача отрано.

В 80-ата минута имаше известно съмнение за докосване с ръка на топката от страна на Недялков в наказателното поле на Лудогорец, повторенията не доказаха нищо категорично.

В 82-ата минута  Хорхе Броун направи грешка, удари по гърба с топката Дяков, но Евандро не успя да се възползва от грешката му и изпрати в аут.

В 86-ата минута Марселиньо нахлу покрай аутлинията, но не успя да намери Лукоки и топката излезе в аут.

До края Мауридес пробва с два удара на отчаянието да донесе хикса, но изпрати в аут и в корнер след рикошет. А Лудогорец  спечели с 1:0 и се върна в голямата игра за титлата, ако изобщо я е напускал.

След последния сигнал Моци и Мауридес се сдърпаха, но бързо бяха разтървани.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1:0

1:0 Вандерсон 21

ЛУДОГОРЕЦ: 1 Хорхе Броун, 6 Натанаел, 4 Сисиньо, 3 Антон Недялков, 30 Козмин Моци, 18 Светослав Дяков, 10 Густаво Кампаняро /72-Яцек Горалски/, 84 Марселиньо, 93 Върджил Мисиджан, 88 Вандерсон, 28 Клаудиу Кешеру /76-Джоди Лукоки/ /Резерви: 29 Даниел Наумов,5 Георги Терзиев, 7 Димо Бакалов, 25 Цветомир Панов, 37 Жоао Пауло, 92 Джоди Лукоки, 44 Яцек Горалски/  Старши треньор - Пауло Аутуори

ЦСКА: 30 Витаутас Черняускас, 5 Николай Бодуров, 25 Стивън Перейра, 27 Борис Секулич, 6 Рубен Пинто, 14 Ангел Лясков, 15 Кристиян Малинов, 16 Жанио Бикел /46-Едвин Джеси/, 20 Тиаго Родригес,  19 Кирил Десподов /70-Евандро/, 9 Мауридес /Резерви: 1 Данте Стипица, 2 Стойчо Атанасов, 8 Едвин Джеси, 10 Евандро, 11 Станислав Манолев, 23 Александър Дюлгеров, 26 Валентин Антов/ Старши треньор - Нестор Ел Маестро

СЪДИЯ: Николай Йорданов

СТАДИОН: "Лудогорец Арена"

Читателите на Gong.bg: Лудогорец ще бие ЦСКА в Разград