ЦСКА стартира със стилен успех новия сезон в Първа лига, налагайки волята си с 2:0 над гостуващия Локомотив Пловдив в последния неделен мач. Новата перла в „червената” атака Мауридес даде тон за „армейския” успех, откривайки головата си сметка в 52-ата минута. Десет по-късно, друг нов футболист на ЦСКА – Жоржиньо, удвои аванса за футболистите на Нестор Ел Маестро, за да могат „червените” да се настанят на върха в Пъвра лига. Победата за домакините стана факт, след като през второто полувреме столичани заиграха осезаемо по-силно, а главен виновник за това бе влезлият като резерва Едвин Джеси. Халфът направи прекрасна втора половина на мача и бе в основата за всичко най-интересно за ЦСКА през втората част. Първото полувреме логично завърши при нулево равенство, като положенията пред двете врати бяха кът.

Тук, специално за Вас, следихме срещата минута по минута.

„Армейците” влязоха в трети официален мач, като досега надвиха латвийския ФК Рига в турнира Лига Европа като домакин. В Латвия пък загуби със същия резултат. Така се стигна до дузпи, след които „червените” излязоха краен победител и продължиха към втория квалификационен кръг на Лига Европа, където ще срещнат Адмира Вакер. Това бе дебютът на Несто Ел Маестро за ЦСКА в Първа лига. Кирил Десподов гледа срещата от трибуните, след като е наказан заради натрупани картони.

Нестор Ел Маестро стартира с 4-2-3-1, като на върха на атаката ще бъде новото попълнение Мауридес. Капитан ще бъде Николай Бодуров, чийто партньор в центъра на отбраната ще бъде Божидар Чорбаджийски. Тиаго Родригес, Жанио Бикел и Жоржиньо ще захранват с пасове новия стрелец на „армейците”.

Локомотив Пловдив пък пристига в София с амбиции за по-солиден сезон от предходния, като „смърфовете”.  Бруно Акрапович поставя Игор Банович на върха на пловдивската атака, а зад него ще бъде капитанът Бирсент Карагарен. Антони Милина стартира като титуляр на старта в Първа лига, а новият вратар на „смърфовете” Мартин Луков ще бъде негова резерва.

ЦСКА стартира по-мобилизирано срещата в София, като се опита да наложи натиск върху опонента си. „Армейците” наложиха териториален натиск, но до сериозни положения пред вратата на Антони Милина не се стигаше често.

В шестата минута Тиаго Родригес центрира от корнер и намери Николай Бодуров. Капитанът на ЦСКА се извиси и стреля с глава, но ударът му мина встрани от вратата на Локо Пловдив. Седем по-късно дойде най-сериозния пропуск за „армейците” през първата част. Жеферсон Телес проби добре отляво и центрира отстро към Мауридес. Новият нападател на ЦСКА се размина с топката, а зад него Милина изби, но много слабо. Топката попадна в краката на Интима, но полузащитникът на ЦСКА стреля много високо от няколко метра пред вратата.

Четвърт час след началото на срещата Локомотив Пловдив погледна по-сериозно към вратата на домакините. Парвиз Умарбаев опита хитро да прехвърли Витаутас Черниаускас в 19-ата минута, но опитът му отлетя над напречната греда.

В 24-ата минута Милина без малко не подари гол за „армейците”. Вратарят се опита да гърдира изчистена топка и да я изчака да излезе в аут. Интима изпревари хърватския вратар и си взе топката на аутлинията, но тръгна да завършва сам, което бе грешно и ударът бе блокиран от бранител на „смърфовете”.

В 41-ата минута халфовете на ЦСКА сбъркаха в средата и Умарбаев отне. Таджикът напредна към „армейската” врата и стреля с левия крак, но ударът му прелетя край дясната греда на Витаутас Черниаускас.

Срещата можехте да гледате по DIEMA SPORT, както и на дигиталната платформа PLAY DIEMAXTRA BG

ЦСКА стартира вихрено второто полувреме, а основният катализатор в играта на „червените” стана резервата Едвин Джеси. Халфът се появи като смяна на почивката, но изигра превъзходни 45 минути и бе важна част от успеха на „червените”. 30 секунди след появяването му на „Българска армия” той подаде към Мауридес. Нападателят стреля от движение с левия крак, но топката прелетя над гредата на Милина.

Пет по-късно Жеферсон намери Интима в наказателното поле, но там бе Димитър Велковски, който блокира изстрела.

В 52-ата минута ЦСКА поведе на Локомотив Пловдив. Тиаго с бърз пас изведе Джеси отляво, който вдигна добре топката към Мауридес. Нападателят на ЦСКА бе оставен непокрит и от близка дистанция завърши топката под напречната греда на Локомотив – 1:0.

Три по-късно Малинов избра да подава към Тиаго Родригес, но Стивън Езе пресече витално, за да предотврати експресен втори гол във вратата на пловдивските „железничари”.

Парвис Умарбаев продължи да пробва мерника си от дистанция и в 57-ата минута не бе хич далеч. Таджикът стреля силно, а Черниаускас трябваше да „изважда” топката с една ръка, за да попречи на Локомотив да изравни.

В 62-ата ЦСКА удвои своя аванс. „Червените” подеха бърза атака отляво. Джеси подаде към връхлитащия Жеферсон. Крайният бранител на ЦСКА пусна към вратарското поле, където бе Жоржиньо и той с едно докосване преодоля Милина – 2:0.

Десет по-късно Филип Михалевич имаше чудна възможност да намали пловдивския пасив, но нападателят стреля много слабо от добра позиция. В 73-ата ЦСКА можеше да оформи класика на „Българска армия”, но Мауридес пропусна да порази Милина, след като Жоржиньо му спря ударът, а постафктум именно Интима стреля от непосредствена близост, но изстрелът му бе много лош.

В 90-тата минута Кристиан Малинов напусна контузен, а „армейците” доиграха срещата с човек по-малко, тъй като нямаха повече смени.

След този си успех ЦСКА поведе колоната в Първа лига, след като е с най-добра голова разлика от всички отбори, които са изиграли мачовете си до момента. В следващия кръг ЦСКА гостува на Витоша Бистрица, докато Локомотив Пловдив ще приеме Славия на „Лаута”.

ЦСКА - Локомотив Пловдив 2:0

1:0 Мауридес (52')

2:0 Жоржиньо (62')

ЦСКА (4-2-3-1): Витаутас Черниаускас - Жеферсон, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров /к/, Борис Секулич - Рубен Пинто, Кристиян Малинов - Жанио Бикел (45' - Едвин Джеси), Жоржиньо (88' - Стивън Перейра), Тиаго Родригес - Мауридис (79' - Валентин Антов)

Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив Пловдив (4-2-3-1): Антони Милина - Искандар Джалилов, Стивън Езе, Димитър Везалов, Абделхаким Буна  - Янко Ангелов, Игор Банович - , Бирсент Карагарен /к/, Елитон Жуниор, Парвис Умарбаев (89' - Петър Шопов) - Филип Михалевич

Старши треньор: Бруно Акрапович

Стадион: "Българска армия" (София)