Отборът на ЦСКА допусна неприятно поражение от унгарския ФК Академия Пушкаш във втората си контрола по време на подготвителния си лагер в Испания. „Червените“ инкасираха поражение с 1:3, а единствения гол за българския тим реализира Тиаго Родригес през втората част. За унгарците цял мач игра българският бранител Камен Хаджиев, който премина в тима от Берое преди няколко дни.

В първата си контрола в Марбея ЦСКА направи равенство 1:1 с германския Бохум.

За „червените“ участие в мача не взе нападателят Мауридес, който е пред трансфер в австрийския гранд Рапид Виена.

През първото полувреме и двата тима си размениха по няколко положения, но намесите на Черниаускас бяха доста по-решителни. Вратарят на българския тим трябваше да се намесва сериозно още в 4-ата минута. Секунди по-късно ЦСКА също имаше шанс да реализира, но Чорбаджийски не успя да се възползва максимално добре от центриране на Пинто и прати топката в ръцете на унгарския вратар.

В 10-ата минута Черниаускас отново трябваше да показва класа,  избивайки нов удар, този път в корнер.

ЦСКА имаше добри положения, създадени чрез Рафаел Енрике и Стивън Перейра, но и двамата пропуснаха. Така първата част приключи без голове.

На почивката наставникът на българския тим Нестор Ел Маестро направи осем промени в състава си. На терена се появиха Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов, които заеха местата на Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Али Соу.

Промените в редиците на ЦСКА обаче не се отразиха никак добре. Унгарският тим взе инициативата в мача и бързо се възползва. В 54-ата минута Гонсало Вега изведе ФК Академия Пушкаш напред в резултата.

След първото попадение в мача унгарците продължиха да играят по-настоятелно и в рамките на три минути от 62-ата до 65-ата минута, реализираха нови две попадения. Първо Кис Тамаш вкара, а Поор Патрик направи преднината на ФК Академия Пушкаш.

До края на срещата ЦСКА реализира почетно попадение чрез Тиаго Родригес.

Следващата проверка на ЦСКА е в сряда, 23 януари, срещу китайския Шанхай Шенхуа.

Развитието на двубоя минута по минута:

Край на мача.

84' - Нов удар на Тиаго, който обаче този път не попада в целта.

81' - ГОЛ за ЦСКА! Евандро изведе по отличен начин Тиаго, който останал сам срещу вратаря на унгарците реализира, за да намали на 1:3.

73' - Първи шанс за Кирил Десподов в мача. Нападателят на ЦСКА направи отличен пробив, преминавайки през трима бранители на унгарците, стреля добре, но футболист на ФК Академикя Пушкаш подложи крак и топката излезе в корнер.

66' - Смяна в ЦСКА. Кирил Десподов заменя Енрике.

65' - Нов гол за унгарския тим, който този път е дело на Поор Патрик! След промените на почивката, ЦСКА определено отстъпи инициативата на своя противник. Третият гол във вратата на "червените" дойде след изпълнение на корнер и суматоха в наказателното поле на българския тим.

62' - Втори гол за ФК Академия Пушкакш, като този път точен за унгарците е Кис Тамаш.

55' - Добра възможност за Стойчо Атанасов, но ударът му е отразен и топката излиза в корнер.

54' - ФК Академия Пушкаш повежда в резултата след добра атака отдясно! Попадението реализира Гонсало Вега.

51' - Страхотен шанс за ЦСКА. Евандро излиза на много добра позиция и стреля силно, вратарят на унгарците спасява и избива в корнер.

46' - На почивката Нестор Ел Маестро извършва осем промени в състава си. В игра влизат Петър Петров, Николай Бодуров, Ангел Лясков, Валентин Антов, Евандро, Жоржиньо, Йоан Бауренски и Никола Борисов. Терена напускат Черниаускас, Чорбаджийски, Перейра, Секулич, Бикел, Малинов, Джеси и Али Соу.

Начало на втората част.

Край на първата част.

43' - Удар на Едвин Джеси, след рикошет в бранител, топката излиза в корнер.

35' - Скучни минути в Марбея. Играта се води предимно в центъра на терена, а опасностите пред двете врати лилсват.

25' - Нов шут към вратата на ФК Академия Пушкаш. Този път изстрела отправи Стивън Перейра, но и той не успя да намери рамката на вратата.

20' - Хубав удар на Енрике Рафаел с глава, който обаче минва покрай вратата.

15' - След четвърт час игра ЦСКА владее топката в по-големи периоди от мача, но трудно стига до чисти голови положения пред противниковата врата.

10' - Страхотно спасяване на Черниаускас. Вратарят на ЦСКА се намесва отлично след удар към неговата врата и избива в корнер.

6'- Бърз отговор от ЦСКА. Божидар Чорбаджийски се пребори в наказателното поле на унгарците след центриране на Пинто, стреля с глава, но не успя да преодолее стража на Академия Пушкаш.

4' - Първа голова възможност в мача. След хубав удар към вратата на ЦСКА, Черниаускас се намесва добре и спасява.

17:00 Начало на срещата

ЦСКА – ФК Академия Пушкаш 1:3

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 2. Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 25. Стивън Перейра, 27. Борис Секулич,  16. Жанио Бикел, 15. Кристиян Малинов, 6. Рубен Пинто (к), 8. Едвин Джеси, 17. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 1. Данте Стипица, 12. Петър Петров, 11. Станислав Манолев, 14. Ангел Лясков, 5. Николай Бодуров, 28. Никола Борисов, 26. Валентин Антов, 23. Йоан Бауренски, 20. Тиаго Родригес, 7. Жоржиньо, 19. Кирил Десподов, 10. Евандро

Извън групата останаха Жеферсон Телес и Мартин Смоленски. Бразилецът все още не е готов за игра, а 15-годишният талант страда от лека контузия в рамото, информира официалният сайт на ЦСКА.