12-ият кръг в Първа лига доведе до промяна на върха в класирането. Левски спаде първото място след страхотно дерби с Лудогорец, в което шампионите спечелиха с 2:1.

С играта си през второто полувреме обаче "сините" дадоха надежда на феновете си, че тази година ще се борят за титлата до последно.

А тази борба явно ще бъде между три отбора. ЦСКА се възползва от поражението на "сините" и победи без проблеми Етър на "Българска армия" с 3:0.

Така след 12 кръга Лудогорец е лидер с 29 точки, а Левски и ЦСКА са със само една по-малко.

Ботев Пловдив също записа важна победа срещу директен конкурент за място в топ 6 в лицето на Черно море. Антонио Вутов и Стивън Петков реализираха головете на успеха, след който "канарчетата" имат 20 точки.

Другият пловдивски гранд Локомотив нямаше поводи за радост след 0:1 като гост на Дунав Русе, а двубоят ще се запомни и с доста спорни решения.

В софийско дерби пък Славия победи Септември с 3:1 след два гола до 4-ата минута, които предрешиха развитието на двубоя.

Кръгът пък откриха в петък Верея и Ботев Враца, които си сътвориха зрелищно голово шоу, завършило 2:2. Гостите със сигурност ще съжаляват още дълго, тъй като водеха с 2:0 след голове на Валери Божинов и Емил Стоев. Старозагорци обаче обърнаха след попадения на Теофилос Курупис в 53-ата минута и на Антон Огнянов в последните секунди на добавеното време.

А краят на кръга ще поставят Витоша Бистрица и Берое, които играят помежду си от 20 часа тази вечер. Мачът ще се излъчва по DIEMA SPORT и PLAY DIEMA Xtra.