Отборът на ЦСКА постигна шеста 20-ата си победа в родната Първа лига и поредна така в плейофната фаза, след като надделя с 2:0 над гостуващия Берое в мач от 29-ия кръг на родния шампионат. Успехът бе важен за „червените”, който ги изравнява на върха във временното подреждане с Лудогорец, като и двата тима имат по 64 точки. Разградският отбор го очаква гостуване на Левски в неделя вечерта на „Васил Левски” и реално е с мач по-малко след края на мача на ЦСКА.

Недопускането на гол в тази среща пък продължава тенденцията ЦСКА да опазва вратата си напълно "суха", откакто родните тимове влезнаха в плейофната фаза. Същевременно пък Берое продължава да не знае какво е успех срещу ЦСКА, като последният датира от март 2015-а година с 1:0.

Играч на мача: Евандро

Бандаловски: Ако ЦСКА стане шампион, добре дошло ще е

Томаш категоричен: Съдийството в България е фактор!

Пенев: Не зная дали ще използвам Тиаго срещу Ботев Пд

Иначе първият гол за ЦСКА падна в 14-ата минута, когато Евандро реализира собственоръчно спечелената си дузпа, за да зарадва феновете на "червените" в София, а Кристиян Малинов оформи крайния резултат с попадение в 89-ата минута. Лошата новина за Любослав Пенев е, че бе принуден да направи две принудителни смени преди първия полуфинал за Купата на България с Ботев Пловдив, между които два мача има и дерби с Левски. Първо в петата минута с контузия напусна полузащитникът Тиаго Родригес, а в самия край на срещата Кристиян Малинов се контузи, но продължи игра, отбелязвайки гол. При попадението и удара по топката обаче Малинов усили допълнително болките в адукторите си, след което бе заменен.

статистика ЦСКА Берое

източник: DIEMA SPORT

Същото може да се отнесе и за Берое, тъй като старозагорският наставник Александър Томаш замени принудително Никита Баранов и Владимир Гаджев. Опорният полузащитник на "заралии" влезе като резерва, но броени минути се приземи лошо на левия си крак, като не успя да напуснена собствен ход терена, като трябваше да бъде подпомогнат от медицинските лица на Берое.

Lap.bg
18 снимки

Срещата стартира кошмарно за наставника на ЦСКА Любослав Пенев, който трябваше да прави принудителна смяна след по-малко от 300 секунди игра. Във втората минута полузащитникът на „армейците” Тиаго Родригес бе контузен и трябваше да напусне принудително.

Големият шанс за Берое дойде миг след смяната за ЦСКА. Тогава отбраната на домакините се пропука, а Мешка бе изведен зад гърба на Нуно Пинто. Той напредна и пусна успореден пас за Рубен Бригидо, който обаче свари португалеца „в крачка” и не успя да нанесе удар. Руслото на мача предразположи към много нарушения на „Българска армия”, а първият гол за домакините дойде в 14-ата минута след дузпа. Никита Баранов фаулира Евандро, а именно бразилецът се нагърби с изпълнението и бе категоричен – 1:0 за ЦСКА.

Последва тежко надлъгване в центъра на терена, а грубата игра възцаряваше всичко, което се случваше на „Българска армия”, като реферът Валентин Железов показа седем жълти картона в хода на първата част. В 37-ата ЦСКА можеше да удвои своя актив, след като бившият капитан на отбора – Иван Бандаловски, направи груба грешка. Опитният краен бранител върна слабо топката по земя за Душан Перниш, а Енрике Рафаел вече спринтираше към кълбото. Само доброто излизане на Перниш предотврати попадението във вратата му, след като с перфектна игра с крака неутрализира напъна на Рафаел.

Второто полувреме стартира с доста по-сериозна игра от страна на Берое, като тимът на Александър Томаш диктуваше темпото на „Армията”, ала несполучливи действия в последната третина му отнемаше шансовете да застрашат вратата на ЦСКА. В 57-ата минута гостите създадоха добро нападение отляво, а Педро Еуженио се втурна със спринт по левия фланг, задминавайки Иван Турицов. Футболистът на Берое си проправи място за центриране и подаде успоредно към Меска, ала бранителят на ЦСКА Нуно Томаш изчисти топката с прелестна за неговия отбор изява.

Четири по-късно „червените” имаха чудесен шанс да удвоят своя актив. Енрике Рафаел заходи отляво и обърна топката на десния си крак, след което нанесе удар по диагонала, но чудесен респект на Душан Перниш предотврати гол за домакините. В 64-ата пък ЦСКА повторно можеше да отбележи, но Евандро стреля от дузпата след пас на Рафаел, но ударът на бразилският нападател премина край левия страничен стълб на Перниш.

Лоши новини връхлетяха Берое, след като в 78-ата минута Владимир Гаджев скъса ахилеса си при лошо приземяване и ще бъде аут до края на сезона. Опитният халф влезе в игра три минути преди това.

В самия край на срещата пък ЦСКА реализира втори гол. Точен за домакините бе Кристиян Малинов, след като опорният халф на „армейците” открадна в средата и реализира два двойни паса с Али Соу и Енрике Рафаел. Последният изведе Малинов на добра позиция и с вътрешен удар той парира Перниш – 2:0. Лошото е, че малко по-рано младият халф на ЦСКА получи болки в адукторите след сблъсък с Александър Василев, а ударът засили мъките му, след което бе принудително заменен от Божидар Чорбаджийски.

В следващия кръг ЦСКА излиза срещу Левски в дерби на „Васил Левски”, докато Берое ще приеме Черно море в Стара Загора.