В двубой от 36-ия кръг на Серия А Аталанта надви Дженоа с 2:1 и почти си гарантира място в Шампионска лига за следващия сезон. Попаденията за успеха на "бергамаските" реализираха Муса Бароу и Тимъти Кастан, а за гостите от Генуа попадението дойде в края на мача чрез Пандев.

Две попадения в първите 20 минути за Аталанта бяха отменени, което сякаш изнерви играчите на домакините.

В края на първата част Велосо от Дженоа стреля от далечно разстояние, но вратаря на домакините беше на ниво и спаси.

В 47-ата минута Муда Бароу получи отличен пас и матира стража на гостите, за да направи резултата 1:0 в полза на Аталанта. Шест минути по-късно Кастан направи резултата 2:0 и сякаш реши изхода на мача.

Дженоа върна интригата в двубоя с гол в 89-ата минута, а Пандев беше точен. В крайна сметка Аталанта спечели и заема 3-ото място с 65 точки, но и мач повече от Интер. Дженоа е на 16-ото място с 36.