Болоня надигра у дома Емполи с 3:1 в среща от 34-ия кръг на италианската Серия А. Двубоят започна по-добре за гостите, които откриха чрез Марко Паяч в 17-та минута, като се оттеглиха на почивка с гол аванс. През втората част, обаче, домакините отвърнаха на удара, вкарвайки три безответни попадения.

Първо, Роберто Сориано изравни в 51-та минута, а Болоня изкова ценния успех с нови два гола в последните десетина минути на срещата. Рикардо Орсолини обърна изцяло развоя на събитията, като този път Сориано се превърна в ролята на асистент. Крайният резултат бе оформен от Никола Сансоне в последната 90-та минута.

Така Болоня е вече на осем точки от опасната зона, където се намира именно Емполи, който остава на четири точки от Удинезе, който може да се откъсне от зоната на изпадащите при успех като гост над Аталанта в понеделник. За Болоня предстои гостуване на Милан, докато Емполи приема у дома Фиорентина.