Ювентус и Наполи изиграха един спиращ дъха мач в последната съботна августовска вечер. Сочените за основни претенденти за титлата предоставиха невъзможно за подражание зрелище на „Алианц Стейдиъм”, където след чутовна драма торинци триумфираха с 4:3. Мачът, въпреки тъжния му край с автогола на Калиду Кулибали в добавеното време, си остава сериозна заявка за качеството, с което Карло Анчелоти разполага, след като неаполитанци наваксаха пасив от 0:3 само в рамките на 13 минути.

Двубоят ще остане в историята като мач №1000 за Кристиано Роналдо в професионалния футбол, а португалецът успя да остави своя отпечатък, отбелязвайки един от головете за Юве. При всички положения обаче Наполи успя да извади на показ някои никак немалки слабости в играта на „старата госпожа”, където доста слаб мач направи най-скъпият защитник в калчото – Матайс де Лихт. Разбира се, Анчелоти ще обърне сериозно внимание на играта в защита, защото головата разлика на неговия тим след два кръга е 7:7 (след успеха 4:3 над Фиорентина в първия кръг).

Атаките започнаха да летят още от самото начало, като „юбилярят” Роналдо създаде работа на вратаря Алекс Мерет след само 4 минути игра. Португалецът нанесе коварен шут от остър ъгъл, с което принуди италианеца да избива. Десет по-късно дойде отговорът на Наполи – Алан нанесе много мощен шут от границата на вратарското поле и само протегнатата ръка на Войчех Шчесни попречи на топката да порази долния ляв ъгъл.

Мигове по-късно домакините прибегнаха до първата си смяна, след като мускулна травма извади Матия Де Шилио от игра. Появилият се вместо него Данило откри резултата само 26 секунди след появата си. Леонардо Бонучи спря изстрел на Лоренцо Инсиние, което позволи на Дъглас Коста да се понесе с бясно темпо отляво. Бразилецът със страхотен дрибъл превзе над половината терен, влезе в наказателното поле, където финтира съперник и подаде за Данило, който порази мрежата въпреки докосването от вратаря Мерет.

Три минути по-късно Юве дръпна с 2:0. Блез Матюиди със страхотен пас намери Гонсало Игуаин в наказателното поле, а таранът с рязък финт вдигна топката над крака на Калиду Кулибали. Това го остави очи в очи с вратаря и изстрелът в горния ляв ъгъл беше безупречен – 2:0.

В 33-ата минута Юве до голяма степен можеше да убие интригата, ако далечният удар на Сами Кедира не беше срещнал напречната греда.

На полувремето наставникът на Наполи Карло Анчелоти трябваше да рискува и той го стори. Очевидно специалистът не беше доволен от приноса на Фаузи Гулам и Лоренцо Инсиние, което позволи на Марио Руи и дебютантът Ървинг Лосано да се появят на терена.

Юве като че ли умишлено позволи на съперника да диктува събитията и Наполи изтърва две нелоши възможности чрез Дрийс Мертенс. За сметка на това в 62-ата минута домакините показа страховита ефективност и чрез първата си наистина опасна контраатака Кристиано Роналдо откри головата си сметка за сезона. Дъглас Коста пак беше с инструментална роля, като проби отляво и от аутлинията даде перфектен пас по земя към точката на дузпата. Роналдо не вложи много сила в изстрела си и го насочи достатъчно добре, за да стигне кълбото до долния десен ъгъл – 3:0.

Много отбори тук биха се предали, ала Наполи отказа да стори това. Марио Руи в 66-ата минута изпълни великолепен начин пряк свободен удар, а Емре Джан покри засадата, което даде шанс на Костас Манолас с глава да разпечата Шчесни – 3:1.

Само 2 минути по-късно гостите организираха страхотна атака отляво, при която Пьотр Желински беше изведен с много пространство, което да превземе. Бонучи се изтегли да го затваря, а учудващо защо Матайс де Лихт спря да следи движението на Лосано в пеналта и пасът на поляка намери мексиканеца на перфектна позиция – 3:2.

Буквално в ответната атака Юве можеше да пресече устрема на неаполитанците. В 68-ата Дъглас Коста нанесе изключителен шут по посока на горния ляв ъгъл, а Мерет докосна топката, за да я отбие в напречната греда.

В 81-ата минута Наполи съвсем развали настроението на домакинските привърженици. Хосе Кайехон изпълни пряк свободен удар отдясно по атаката, а при далечната греда отново Де Лихт изтърва човека си и новото попълнение Джовани Ди Лоренцо от 2-3 метра попари тима на Маурицио Сари.

До края на мача и двата отбора опитаха още атаки, чиято цел бяха единствено трите точки. Случи се така, че във втората минута от добавеното време автогол, при това от най-злощастните, реши крайния изход на вълнуващия двубой. Юве получи пряк свободен удар в опасна близост до вратата и топката беше центрирана към точката на дузпата. Първи до нея стигна Кулибали и опита да я чисти директно от въздуха, макар и около него да нямаше играч на противника. Кълбото отскочи по възможно най-неприятния начин от кората на сенегалеца и с ужасяваща прецизност влетя в горния ляв ъгъл - 4:3. При гледката на гола Карло Анчелоти просто рухна обратно в треньорското си кресло.

Резултатът остави Юве на първа позиция с 6 точки след два мача. Наполи пък е 8-и с 3 пункта. В следващия кръг "бианконерите" гостуват на Фиорентина, докато Наполи посреща Сампдория у дома.