Интер най-сетне сложи точка на серията си от разочароващи ремита в Серия А. В 36-ия кръг на калчото „нерадзурите” логично надиграха изпадналия вече отбор на Киево с 2:0. „Летящите магаренца” не показаха никакви съпротивителни сили и единствено заради пропуските на съперника си тръгнаха с толкова приемлива в чисто числово изражение загуба.

Успехът позволи на отбора, воден от Лучано Спалети, да си върне третото място във временното класиране. Интер събра 66 точки и все така остава на една пред 4-ия Аталанта, който също записа успех в този кръг (2:1 над Дженоа). Така битката за 3-ото и 4-ото място остава много, много заплетена заради присъствието на 5-ия Милан (62 т.), 6-ия Рома (62 т.) и в известна степен 7-ия Торино (60 т.).

Домакините не успяха да подложат аутсайдера в калчото на кой знае какъв натиск през първата част, като все пак именно тогава отбелязаха попадението си. В 39-ата минута „нерадзурите” опитаха атака през центъра чрез Матиас Весино. Топката беше избита от краката на уругваеца, за да попадне у Матео Политано встрани от дъгата. Италианецът я укроти и моментално стреля с левия крак. Кълбото отскочи от левия стълб, за да се оплете в мрежата – 1:0.

След паузата натискът на Интер стана далеч по-значим. В 54-ата минута Мауро Икарди имаше златен шанс да успокои тима си с второ попадение. Начинът, по който засече центрирането с глава, изпрати топката над гредата.

Пет минути по-късно Икарди изработи шанс за Политано чрез пас с пета. Крилото си освободи пространство и нанесе шут от около 18-19 метра, при който Адриан Семпер реагира впечатляващо.

В 65-ата минута Иван Перишич нанесе красив и много силен шут извън способностите на вратаря, който извади късмет, защото топката отскочи от левия стълб.

Четвърт час преди края Киево допълнително утежни положението си, тъй като за втори жълт картон от игра беше отстранен Никола Ригони.

В 86-ата минута интригата най-сетне приключи след продължителна акция на Интер в наказателното поле. Десният бек на „нерадзурите” Седрик Соареш със зверски шут по диагонала разтресе лявата греда, а отскочилата топка попадна у Перишич, който от 9 метра реализира своето 8-о попадение през сезона – 2:0.

В следващия кръг идва истинското предизвикателство пред Интер, който ще гони победа навън срещу сигурния втори в класирането Наполи (76 т.). Шампионът Ювентус също ще се намеси пряко в битката за топ 4, тъй като приема Аталанта. Милан е домакин срещу изпадналия Фрозиноне, а Рома гостува на Сасуоло.