Световният шампион Макс Верстапен спечели спринта за Гран при на Маями, кръг от сезона във Формула 1. Втори завърши Шарл Льоклер с Ферари, а на третата позиция се нареди Серхио Перес с Ред Бул.

Няколко пилоти се сблъскаха в първата обиколка - състезателите с Астън Мартин Фернандо Алонсо и Ланс Строл, както и пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън и Ландо Норис с Макларън. Болидите на Норис и Строл не им позволиха да продължат и бяха принудени да се оттеглят, Алонсо завърши на предпоследното място.

При излизането си от бокса, за да заходи за старта, Естебан Окон удари Шарл Льоклер, което доведе до 10 секунди наказание за Окон.

Времето на Верстапен е 31:31.383 минути за 19-те обиколки по време на спринта. В класирането Макс увеличи преднината си на 27 точки пред своя съотборник Серхио Перес.

Надпреварата за Гран при на Маями продължава в 23:00 часа по DIEMA SPORT с квалификацията.