ЦСКА победи с 2:1 израелския Макаби Петах Тиква в поредната си контрола в Банско. Джонатан Линдсет откри в 34-ата минута, сънародникът му Тобиас Хайнц удвои в 52-ата минута от дузпа. Крайният резултата оформи Алмер Алтори с гол в 76-ата минута.

Неофициален дебют за ЦСКА направиха вратарят Иван Дюлгеров, който изигра цял мач. Лумбард Делова и Йоан Борносузов пък влязоха като резерви през нтората част. Като титуляри пък започнаха младоците Георги Чорбаджийски и Петко Панайотов. В стартовия състав на гостите започна бившият защитник на ЦСКА - Пламен Гълъбов. Макаби Петах Тиква спечели Купата на Израел и се класира за Лига Европа, където във втория квалификационен кръг ще се изправи срещу Брага. Тимът ще домакинства на стадион "Георги Аспарухов" на 1 август (четвъртък).

По-късно днес е и последната проверка на ЦСКА в Банско - срещу Раднички Ниш от 17:30 часа.

Началото на двубоя закъсня с над 20 минути по вина на израелците. Те пристигнаха в комплекс "Евима", когато "червените" вече загряваха и това наложи забавянето. Гостите от Макаби започнаха много активно и още в първите пет минути на два пъти можеха да открият резултата. Най-напред "червените" позволиха на Йонатан Тепер да отправи опасен удар от границите на наказателното поле, а в 5-ата минута грешка на Линдсет при изнасянето на топката даде нов шанс на израелците. Опитът на Християн Петров да спре атаката също не бе успешен, но за късмет на Дюлгеров и Ариел Лугаси не стреля точно към неговата врата.

В 22-ата минута меко центриране на Станислав Шопов в наказателното поле на Макаби бе отклонено от Браян Кордоба, но топката мина покрай вратата на Марко Волф. Четири минути по-късно Иван Дюлгеров бе принуден да прави спасяване, след като отклони с крак шут по земя. Ариел Лугаси бе изведен зад "червената" отбрана около точката на дузпата и без да се бави отправи изстрел по земя, който обаче бе отразен от новия страж на ЦСКА. Малко преди да изтече час игра, мачът бе прекъснат, за да може двата отбора да се освежат край тъчлинията.  В 32-ата минута центриране от фал на Шопов предизвика разбъркване в наказателното поле, но в крайна сметка израелците се справиха и не позволиха да се стигне до опасност.

Две минути по-късно ЦСКА поведе след добра многоходова атака. Улаус Скаршем успя да чукне топката към Джонатан Линдсет, който се озова сам срещу вратаря и откри резултата - 1:0. Гостите имаха претенции за засада, които обаче не бяха уважени.

Малко преди почивката от пейката на Макаби отново скочиха срещу съдията, който не маркира агресивно влизане на Браян Кордоба срещу техен играч.

В началото на втората част младоците Петко Панайотов и Георги Чорбаджийски изработиха дузпа, от която Тобиас Хайнц направи 2:0. Панайотов намери Чорбаджийски с майсторско подаване пред вратарското поле, но Андреас Каро с цената на нарушение не му позволи да шутира. Главният съдия Васил Минев веднага посочи бялата точка и вдигна жълт картон на бранителя на Макаби. Зад топката застана Тобиас Хайнц, който с премерен удар удвои резултата.

В 57-ата минута Улаус Скаршем направи огромен пропуск, след като беше оставен сам на няколко метра от голлинята.  Ударът му обаче премина встрани от лявата греда на израелската врата.

Израелците върнаха едно попадение в 76-ата минута. Дълъг пас към десния фланг завари неподготвена "червената" защита, а току-що влезлият Симеон Александров не успя да покрие зоната на Сейни Санянг. Успоредното подаване бе засечено отблизо от Амер Алтори - 2:1.

Няколко минути по-късно голмайсторът за Макаби Алтори може да се разпише за втори път, но Иван Дюлгеров спаси неговият удар. Десетина минути преди края на мача Йоан Борносузов и Лумбард Делова се появиха в игра и направиха своя неофициален дебют за "червените", а малко след това влезе и Иван Турицов.

ЦСКА - МАКАБИ ПЕТАХ ТИКВА 2:1

1:0 Джонатан Линдсет (34)
2:0 Тобиас Хайнц (52-дузпа)
2:1 Алмер Алтори (76)

ЦСКА: 33. Иван Дюлгеров, 3. Сейни Санянг, 4. Християн Петров, 13. Браян Кордоба, 15. Тибо Вион-К, 30. Петко Панайотов, 8. Станислав Шопов, 10. Джонатан Линдсет, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 16. Георги Чорбаджийски
Резерви: 12. Марин Орлинов, 25. Димитър Евтимов, 19. Иван Турицов, 28. Юлиан Илиев, 18. Симеон Александров, 5. Лумбард Делова, 9. Йоан Борносузов

МАКАБИ ПЕТАХ ТИКВА: 34. Марко Волф, 12. Алон Азуги, 2. Андреас Каро, 25. Пламен Гълъбов, 32. Мухамад Хенди, 16. Ярден Коен, 14. Тамир Глейзър, 6. Йонатан Тепер, 53. Лиран Хазан, 10. Ариел Лугаси, 7. Лука Щор