ЦСКА и Етър изиграха едно полувреме под снега в София (0:0), но на почивката, след близо 30 минути обсъждане, се взе решение двубоят да бъде подновен след 24 часа.

По наредба "червените" и "виолетовите" ще подновят спора си след едно денонощие в същия начален час, в който мачът е започнал - 17:30. Ако и тогава няма условия за игра, ще се избере нова дата за срещата.

През 45-те минути на "Българска армия" домакините имаха сериозно игрово преимущество и изпуснаха много шансове за гол, но за това спомогна и ранният червен картон на Георги Александров в 12-ата минута. "Болярите" пък отвърнаха на ЦСКА с една греда, дело на юношата на столичани Мартин Тошев.

LAP.bg
25 снимки

Първите минути минаха при спокойно темпо и без ситуации пред двете врати. Тимовете на Ел Маестро и Петров опознаваха заснежения терен на "Българска армия".

В 12-ата минута на срещата Етър остана с 10 души на терена. Георги Александров влезе с много, много закъснял шпагат в краката на Марселино Кареасо. Първоначално Кристиян Колев отсъди жълт картон и това изглеждаше правилното решение за влизането на юношата на Левски. Впоследствие съдията бе привикан на ВАР и промени решението си, гонейки Александров.

Линдсет намери технично Хайнц, който опита прострелно подаване към малкия пеналт. Там обаче добра позиция бе заел Мартин Величков. ЦСКА затегна обръча около вратата на Етър и имаше три добри шанса да открие. Първо Величков спаси силен изстрел на Кордоба, отразявайки в корнер. От ъгловия удар колегата му в отбрана Петров стреля, но бранител във виолетово даде шанс на ЦСКА да изпълни нов корнер. Третата възможност отново бе за Кордоба - колумбиецът изскочи на втора греда и стреля с глава на сантиметри покрай гредата.

Още един шанс за ЦСКА дойде в 22-ата минута - Ангелов пресече нескопосано дълъг пас към Назон и достави топката на пътя на Шакич. Опитният австриец обаче не успя да преодолее бранителя на Етър със своя удар и да открие.

Етър показа зъби и след около половин час игра удари греда. Кордоба не подходи добре към един дълъг пас и юношата на ЦСКА Мартин Тошев отправи мощен удар, спрял се в дясната греда на Густаво Бусато. При добавката Шано не успя да преодолее бразилския вратар.

Оше един много добър шанс пропусна ЦСКА три минути преди почивката. Хайнц бе намерен вляво на наказателното поле и опита пас към малкото наказателно поле, който не бе изчестен добре. Линдсет стреля от движение, но Величков за пореден път показа добър рефлекс.

Две минути по-късно дойде поредният пропуск на сметката на "червените". Дюкенс Назон бе изведен сам срещу Мартин Величков и само намесата на бранителя Мартин Николов предотврати гол във вратата на Етър.

start-photo.bg
76 снимки

На почивката силният снеговалеж покри терена на стадион "Българска армия" и се взе решение мачът да се доиграе след едно денонощие - от 17:30 часа в неделния ден.

HT / ЦСКА - Етър 0:0

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 13 Браян Кордоба, 6 Християн Петров, 15 Тибо Вион, 17 Емануел Шакич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 29 Майкъл Естрада, 9 Дюкенс Назон

Треньор: Нестор Ел Маестро

Етър: 22 Мартин Величков, 6 Пламен Димов, 15 Георги Ангелов, 4 Георги Александров, 7 Кольо Станев, 77 Мартин Николов, 28 Николай Янков, 23 Мосес Кандидус, 29 Янко Ангелов, 24 Шахредин Букхолда, 9 Мартин Тошев

Треньор: Светослав Петров