ЦСКА се поизмъчи, но все пак победи с 1:0 втородивизионният Поморие в  контролна среща, играна в Стралджа. Единствения гол вкара резервата Али Соу в 67-ата минута.

"Армейците" не си дадоха много зор и можеше да изпуснат победата срещу амбициозния съперник. Шанс за изява получиха и някои от юношите на ЦСКА - Асен Дончев излезе титуляр, а в хода на мача влязоха Йоан Бауренски, Христо Панчев и Кристиян Атанасов.

Първата опасност в мача изненадващо бе пред вратата на "червените" . Още в 3-ата минута Бусато демонстрира отличен рефлекс и изби в корнер коварен шут под гредата.

4 минути по-късно Тони Уот бе изведен сам срещу вратаря на Поморие, но ударът му мина покрай дясната греда.

Поморие отново стигна до голово положение в 20-ата минута, когато лежерната отбрана на ЦСКА допусна съперник да стреля опасно, но вратарят Бусато внимаваше и спаси.

"Червените" отговориха с майсторско изпълнение на фаул в  25-ата минута чрез Греъм Кери, но стражът на Поморие не позволи топката да влезе във вратата му.

Тони Уот пропиля най-чистото положение за ЦСКА до момента. В 32-ата минута той бе забравен от защитниците на Поморие в наказателното поле, но отново не успя да преодолее вратаря на съперника.

Секунди преди почивката топката мина опасно близо до дясната греда на вратата на ЦСКА след силен шут по диагонала.

Второто полувреме започна с по-активна игра на "армейците" и още в 52-ата минута Тони Уот отклони с глава остро подаване на капитана Занев, но вратарят на Поморие плонжира и изби влизащата в долния му десен ъгъл топка.

В 62-ата минута Люпко Петрович извади от игра Евандро и Жеферсон и вместо тях на терена се появиха Али Соу и Бикел.

Пет минути бяха достатъчни на Али Соу да се разпише. С глава нападателят препарира вратаря на Поморие, засичайки центриране отляво на Брадли Мазику.

Соу можеше да вкара и втори гол в 71-ата минута, но пропусна сам срещу вратаря. Добавката на Уот, пък бе изчистена с глава пред голлинията.

В 80-ата минута Петър Занев и Греъм Кери отстъпиха местата си на Раул Албентоса и юношата Христо Панчев и Йоан Бауренски.

В игра за ЦСКА се завърнаха Рубен Пинто и Жеферсон. Пинто бе реабилитиран от треньора Люпко Петрович, след като остана извън със състава близо месец по решение на спортно-техническото ръководство. Бразилецът Жеферсон пък пропусна вечното дерби заради травма, получена в предходния кръг срещу Дунав, но вече е възстановен. С капитанската лента срещу Поморие излезе Петър Занев.

Треньорът Люпко Петрович заложи на система 4-1 -4-1 . В центъра на защитата действаха Нуно Томаш и Петър Занев, отдясно - юношата Асен Дончев и отляво - Брадли Мазику. Пред тях като опорен халф в непривична за него роля действаше Жеферсон, а пред него отдясно наляво - Греъм Кери, Рубен Пинто, Евандро и Вив Соломон-Отабор. В предни позиции беше Тони Уот.

След паузата за националните отбори "червените" гостуват на Ботев в Пловдив на 14 септември от 17:30 часа.

ЦСКА: 13. Густаво Бусато, 27. Асен Дончев, 11. Петър Занев (к), 24. Нуно Томаш, 18. Брадли Мазику, 6. Рубен Пинто, 14. Вив Соломон-Отабор, 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери, 10. Евандро, 9. Тони Уот

Резерви: 12. Илия Шаламанов, 25. Раул Албентоса, 20. Тиаго Родригес, 16. Жанио Бикел, 4. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 2. Кристиян Атанасов, 22. Али Соу