Федерико Варела ще бъде готов за битката с украинския Зоря (Луганск) в Лигата на конференциите в четвъртък. Аржентинският халф пропусна победата с 3:2 над Ботев (Пд) заради пресечен мускул. Варела получи травмата по време на лагера в Банско и старши треньорът Стойчо Младенов не посмя да го рискува.

Плеймейкърът пропусна много мачове от началото на сезона заради счупена костица в крака, припомня “Труд”. ЦСКА е единственият отбор в България без поражение през настоящата кампания в шампионата.

Жорди Кайседо вкара шестия и седмия си гол за сезона в елита срещу Ботев, но в последните 12 минути “канарчетата” върнаха интригата с два късни гола. Еквадорският нападател, който дойде в България през февруари, вече има 20 попадения за “червените”.