Пропадането в игрови план за ЦСКА не стихна и след шестия кръг в efbet Лига. „Червените“ регистрираха историческа загуба от Арда с 1:2 и записаха четвърто поражение от първите си пет мача през тази кампания в родния футболен елит. Същевременно това е най-лошият старт в цялата история на "червения" клуб, който има само три пункта от вече изиграни пет мача.

Головете за домакините от Арда бяха дело на Чинонсо Офор в края на първото полувреме, а през втората част Иван Тилев удвои актива на Арда, за да може пет минути преди края на редовното време новият нападател на столичани – Годуин Коялипу, да открие головата си сметка, но това не стигна за нищо, от което гостите да могат да акумулират в сметката си.

Така, ЦСКА записа трета поредна загуба в родния шампионат през тази кампания, но за сетен път отборът, воден от Томислав Стипич не убеди в игрови план. В хода на мача пък и двата отбора нацелиха гредите за съперника, като Християн Петров стори това за ЦСКА след удар с глава при корнер, а за Арда Борислав Цонев с мощен шут натресе напречната греда на Бусато.

Победата прати Арда на седмото място във временното класиране, като тимът има 9 точки. ЦСКА остана 13-и с едва три точки от пет изиграни мача. Цялостното представяне и напрежението сред привържениците около играта на отбора определелно поставят под въпрос бъдещето на хърватския треньор Томислав Стипич, който впечатлява с изказ по време на пресконференциите преди мачовете, но със сигурност тимът му се представя много под очакванията.

В следващия кръг ЦСКА ще бъде „домакин“ на Ботев Пловдив в столичния квартал „Надежда“, докато Арда също ще има визита в София, само че на Славия.

Стипич не подаде оставка: Депресирани сме! Не знам как ще се оправим

Тунчев: Победите над Левски и ЦСКА винаги остават в историята

Мачът започна с нападение на столичани отдясно. Улаус Скаршем овладя и опита центриране, но топката се отби в тялото на Димитър Велковски. Гостите имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на Арда, но те не бяха уважени от Ел-Хатиб. В 10-ата Чинонсо Офор опита ножичен удар, след като овладя топката в наказателното поле и след няколко докосвания опита атрактивния удар, който не затрудни Бусато.

startphoto.bg
45 снимки

След 19 минути игра Улаус Скаршем се понесе през средата на терена и видя вляво Джонатан Линдсет. Норвежецът центрира към сънародника си - Тобиас Хайнц, който отправи точен удар от труден ножичен удар, но той не затрудни Анатоли Господинов. Осем след това Арда стигна до страхотна възможност за гол, но Густаво Бусато предотврати сигурен гол. Димитър Велковски отправи страхотно центриране в наказателното на ЦСКА, а отбраната на "червените" действа анемично, за да може от втора позиция Станислав Иванов да нанесе красив удар във въздуха. Бразилският страж на "червените" обаче отби и спаси отбора си от попадение.

В 33-ата Борислав Цонев тества мерника си от средно разстояние, но доста встрани от вратата на ЦСКА. Все пак по-дейната игра на Арда през първото полувреме донесе резултата, след като топката беше пратена вдясно към Густаво Каскардо от Джелал Хюсеинов. Улаус Скаршем действа мудно, бавно и не атакува крайния бранител, който центрира отлично в наказателното поле.

Там пък Чинонсо Офор буквално премаза доминанто във въздуха Браян Кордоба и с глава даде аванс на Арда - 1:0.

В добавеното време на първата част топката беше центрирана от корнер към Християн Петров, който се отскубна от бранител на Арда и стреля с глава, но топката се отби в десния страничен стълб на Господинов.

ЦСКА стигна до три шанса в рамките на няколко секунди след рестарта на мача. Първо Джонатан Линдсет отправи удар, който беше избит леко от бранител на Арда. Последва шут на Улаус Скаршем, но вратарят спаси, а третият опит от Юлиан Илиев беше избит в ъглов удар. Домакините удариха за втори път своя безличен съперник. Станислав Иванов овладя вдясно и пребори Християн Петров, прокарвайки му топката през краката. След това я мушна и между тези на Браян Кордоба, за да намери непокрития Иван Тилев, за който остана най-лесното, а именно да удвои преднината на Арда в мача - 2:0.

В 54-ата Матиас Фаетон замени Хайнц, а Петко Панайаотов - Улаус Скаршем. Фаетон се замеси в дискусионна ситуация минута след влизането си, след като удари без топка Емил Вички, но реферът вдигна само жълт картон на офанзивния футболист на ЦСКА.

След час игра ЦСКА беше близо до това да върне един гол в мача. Матиас Фаетон пусна вертикално подаване в наказателното поле, с което изведе Годуин Куялипу сам срещу Анатоли Господинов. Последва удар от новия нападател на ЦСКА, но Анатоли Господинов се прояви с отлична намеса.

Две след това Арда можеше да вкара трети гол в двубоя. Тонислав Йорданов се пребори вдясно и даде пас към Чинонсо Офор. Снажният нападател свали към Борислав Цонев, който шутира мощно към столичната врата, а Густаво Бусато отрази. Топката отиде при Иван Тилев, чийто удар беше неточен.

99 снимки

Годуин Коялипу беше изведен вляво по нападението на гостите и шутира от малък ъгъл, но Господинов излезе предвидливо и отрази. Четвърт час преди края на мача пък Офор даде вдясно подаване към Борислав Цонев, чийто шут срещна страничната греда на Бусато. След това диагоналният опит на Иван Тилев отиде встрани.

ЦСКА все пак намали пасива си в Кърджали след корнер пет минути преди края на срещата. Топката беше центрирана от ъглов удар, а на близката греда Чинонсо Офор от Арда я продължи назад, където непокрития Годуин Коялипу отблизо не пропусна да накаже неточността при домакините - 1:2.

Дълбоко в добавеното време ЦСКА не се възползва от най-добрата си възможност в двубоя. Матиас Фаетон овладя подаване на левия фланг, центрира в наказателното поле, където Петко Панайоттов връхлетя към топката, ала ударът му премина встрани от вратата.

FT / АРДА - ЦСКА 2:1

1:0 Чинонсо Офор 42', 2:0 Тилев 53', 2:1 Коялипу 85'

Рефер: Васимир Ел-Хатиб (София)

Стадион: "Арена Арда" (Кърджали)

АРДА: 1. Анатолий Господинов - к – 2. Густаво Каскардо, 23. Емил Виячки, 93. Феликс Ебоа Ебоа, 35. Димитър Велковски – 10. Борислав Цонев, 18. Джелал Хюсеинов – 33. Иван Тилев, 99. Станислав Иванов, 19. Тонислав Йорданов – 9. Чинонсо Офор

Резерви: 13. Петър Петров, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 7. Стефан Статев, 8. Йозгюр Аксака, 17. Илкер Будинов, 11. Борис Тютюков, 30. Иво Казаков, 80. Лъчезар Котев

Старши треньор: Александър Тунчев

ЦСКА: 1. Густаво Бусато - 15. Тибо Вион, 13. Браян Кордоба, 4. Християн Петров, 3. Сейни Санянг - 26. Марселино Кареасо, 24. Юлиан Илиев - 10. Джонатан Линдсет - к, 7. Улаус Скаршем, 14. Тобиас Хайнц - 77. Годуин Коялипу

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 2. Лъчезар Иванов, 19. Иван Турицов, 17. Емануел Шакич, 11. Матиас Фаетон, 29. Иван Тасев, 28. Марк-Емилио Папазов, 30. Петко Панайотов, 91. Йоан Борносузов