Отборите на Черно море и ЦСКА играят при резултат 0:0 в дербито от 10-я кръг на efbet Лига. Срещата стартира в 22:00 часа на стадион „Тича” във Варна и може да го гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA.

В Gong.bg също ще проследим интригуващия сблъсък на живо минута по минута, като в сайта ни може да намерите видео от всеки гол и всяка интересна ситуация от Варна.

start-photo.bg
56 снимки

Двубоят на стадион „Тича” във Варна започна в спокойно темпо, като в първия четвърт час чистите голови положения пред двете врати определено липсваха. Играта се водеше предимно в центъра на терена, като двата тима по-скоро се опитваха да не допуснат грешка, отколкото да изненадат своя противник. Нарушенията в центъра на терена преобладаваха, което допринесе за не толкова високото темпо.

Едва в 25-ата минута дойде и първата по-интересна ситуация в мача. След първия корнер в двубоя, който бе в полза на гостите от София, топката бе центрирана на близката греда, където Джонатан Линдсет успя да я отклони, но не намери рамката на вратата и топката профуча покрай страничния стълб.

Постепенно тимът на Илиан Илиев успя да изнесе играта в по-предни позиции и да стигне до няколко интересни момента пред Густаво Бусато. Бразилецът трябваше да се намесва решително след удар на Ренан. Новото попълнение на Черно море стреля от средна дистанция, но Бусато изби, а след това и улови топката, предотвратявайки корнер.

В края на първата част домакините отново имаха възможност да притеснят стража на гостите. След центриране на Панайотов отдясно, Живко Атанасов не успя да отправи хубав удар, но след това потърси комбинация с Едгар Пачеко. Атакуващият футболист на Черно море обаче бе притиснат от бранител на ЦСКА, падна на терена и докосна топката с ръка, което бе достатъчен повод за рефера да отсъди фал в нападение.

• Ъглов удар в полза на Черно море.

47'
  • Илиан Илиев заменя Джейсън Локило за ЦСКА.

46'
  • Матиас Фаетон е заменен от Зюмюр Бютучи на почивката.

46'
  • Начало на второто полувреме.

45+3'
  • Край на първата част.

45+3'
  • Сериозно разбъркване в наказателното поле след центриране на Панайотов отдясно. В крайна сметка Живко Атанасов не успява да отправи удара, а след това Едкар Пачеко играе с ръка.

45+2'
  • Две минути добавено време.

45'
  • Удар на Джейсън Локило, който не затруднява Пламен Илиев.

41'
  • Опасно центриране на Панайотов във вратарското поле към Исмаил Иса, но бранител на гостите се справя отлично и чисти.

38'
  • Втори корнер за Черно море. След центрирането Бусато се намесва авторитетно и боксира.

36'
  • Хубав удар от дистанция на Ренан фронтално срещу вратата, Бусато първоначално изби, а след това и улови топката.

33'
  • След подаването от ъгловия удар, играч на Черно море докосна топката, но я прати над вратата на Бусато.

32'
  • Много опасно центриране на Дуду отдясно, топката рикошира в крак на бранител на ЦСКА и се отправи към Едгар Пачеко на далечната греда, но точно преди да овладее, Мика Пинто изчисти в корнер.

31'
  • Шанс за ЦСКА! След центрирането на близката греда, Джонатан Линдсет успя да отклони топката, която обаче профуча покрай вратата.

25'
  • Хубаво центриране на Локило от десния фланг е изчистено от Виктор Попов в корнер. Това е първи ъглов удар в мача.

24'
  • Играта във Варна е спряна, за да се окаже лекарска помощ на Мазир Сула, който получи удар от Джеймс Ето'о в половината на домакините.

17'
  • Отличен пробив на Матиас Фаетон отляво, който навлезе в наказателното поле и почти от аутлинията успя да центрира. Пламен Илиев обаче успя да отклони топката в безопасна зона.

7'
  • Спокойно начало на мача във Варна. Засега двата тима не успяват да създадат опасности пред двамата вратари.